Co słychać na siłowni

Leczenie dyskopatii lędźwiowej z pomocą pilatesu

pilates

Dyskopatia lędźwiowa jest bardzo poważnym schorzeniem, które skutkuje nawet utratą władzy nad nogami czy też innymi częściami ciała. Dyskopatię lędźwiową można i nawet trzeba leczyć. Jakim sposobem? Oczywiście metod na to jest bardzo wiele, ale jednym ze sposobów, aby się wspomagać, jest stosowanie ćwiczeń pilates. Mowa jest o zajęciach grupowych, zorganizowanych, które coraz częściej są organizowane w różnych miejscach, w różnych ośrodkach. Pilates to doskonała forma ćwiczeń po różnego rodzaju urazach, po różnego rodzaju kontuzjach. Dlatego też do tych zajęć zachęca się zawodowych sportowców.

Pilates nie tylko pomaga na kręgosłup

Pilates to jeden z najlepszych sposobów na to, aby zredukować bóle pleców. Bardzo proste ćwiczenia zapewniają możliwość szybkiej poprawy stanu zdrowia. Poza tym jest to sposób na to, aby osiągnąć wiele innych celów. Można mówić w tym miejscu o:

– zrelaksowaniu się przy ciężkim trybie życia, przy ciężkiej pracy

– modelowaniu sylwetki swojego ciała

Pilates to ćwiczenia przeznaczone dla każdego. Nie ma tutaj grup osób, którym by nie polecano pilates. Łatwość wykonywania konkretnych ćwiczeń powoduje, że z powodzeniem można mówić o zajęciach przeznaczonych dla amatorów, dla zawodowców, dla osób  starszych oraz młodszych; dla kobiet oraz dla mężczyzn. Pilates to ćwiczenia, które z jednej strony nie wymagają znajomości jakichś trudnych technik, ale z drugiej strony można także mówić o koniecznym elemencie, jakim jest wykonywanie owych ćwiczeń pod czujnym okiem instruktora.

Pilates na różne trudne sytuacje

Pilates to ćwiczenia, które powodują, że można się zrelaksować. W samym założeniu to jednakże nie tylko relaks, ale także należy wskazać na to, że jest to świetna forma ćwiczeń w momencie, gdy ktoś odniesie kontuzję. Pilates został stworzony po to, aby pomóc tancerzom oraz sportowcom szybciej dojść do pełni sprawności po odniesionej kontuzji. W pilates ważne są wszelkie szczegóły ćwiczeń, gdyż niewłaściwe ćwiczenie może nie przynieść odpowiednich efektów. W ćwiczeniach pilates istotne jest także to, aby używać odpowiedniego sprzętu. Mowa jest między innymi o reformerach – specjalnych łóżkach do pilates oraz innych sprzętach. Aby jeszcze bardziej przekonać się do pilates, warto jest zajrzeć na stronę internetową http://balanced-body.pl/. Dzięki tym informacjom możemy się bardziej przekonać do tych ćwiczeń. Dzięki temu możemy mówić o bardzo wielu korzyściach dla naszego zdrowia, o znacznie lepszym samopoczuciu fizycznym i psychicznym.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *