Co słychać na siłowni

Czy można zrobić tatuaż w trakcie okresu?

Czy można zrobić tatuaż w trakcie okresu?

Wykonywanie tatuażu na różnych częściach ciała stało się dosyć popularnym zwyczajem. Wpływ ma na to pewien trend, moda, ale równocześnie też rozwój technologii i coraz większa grupa miejsc, w których ów tatuaż można wykonać. Aby móc wykonać tatuaż, nie wystarczy pójść do studio tatuażu, zapłacić i po pewnym czasie mieć wymarzony obrazek tam, gdzie go sobie dana osoba wymarzyła. W tym względzie może bowiem istnieć wiele obostrzeń, wiele przeciwwskazań. Tatuażu między innymi nie powinny wykonywać osoby, które:

  • – dotknięte są chorobą nowotworową,
  • – dotknięte są chorobami związanymi z układem krążenia,
  • – osoby bardzo wrażliwe na ból,
  • – kobiety w ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

Bardzo istotne jest także to, aby przed podjęciem decyzji o wykonaniu tatuażu, dokładnie zapoznać z ofertą rynkową. Chodzi mianowicie o to, aby wybrać profesjonalne studio tatuażu dające gwarancję pełnego bezpieczeństwa, co jest w tym miejscu jednym z kluczowych elementów.

Kiedy wykonywać tatuaż?

Z punktu widzenia kobiet czas wykonania tatuażu jest bardzo istotny. Pomijając wszelkie kwestie związane z chorobami, ze złym samopoczuciem, należy także mieć na uwadze cykl miesięczny. Z jednej strony można powiedzieć, że tak naprawdę nie ma bezpośrednich przesłanek do tego, aby wykonać ów tatuaż również w trakcie okresu. Z drugiej strony mamy do czynienia z argumentami, wedle których zabieg ten warto jest wykonać dopiero po zakończeniu okresu.

Aspekty przemawiające za tym, aby nie wykonywać tatuażu w trakcie okresu

W trakcie miesiączki kobiecy organizm jest znacznie bardziej wyczulony na ból. Tym samym wykonanie owego zabiegu może być znacznie bardziej bolesne niż w każdym innym czasie. Kolejnym z istotnych elementów jest to, że w trakcie okresu kobieca odporność jest obniżona. Tym samym zagrożenie różnymi wirusami oraz bakteriami jest zwiększone. W trakcie miesiączki krew kobiety jest nieco rzadsza. Ma to bezpośrednie przełożenie na taki element, jakim jest zwiększone ryzyko krwawienia ran przy wykonywaniu tatuażu.

Jednocześnie też uzyskany efekt może nie być zadowalający. Poza tym również leki, które są stosowane do łagodzenia bólu miesiączkowego także mogą powodować rozrzedzenie krwi. To kolejny z elementów mogących pogorszyć finalny rezultat wykonywanego tatuażu.

Z formalnego punktu widzenia wykonanie tatuażu w trakcie miesiączki jest oczywiście możliwe. Nikt jednakże w tej sytuacji nie jest w stanie zagwarantować takiego efektu, jaki jest oczekiwany. Oczywiście niezależnie od tego czy tatuaż będzie wykonywany w trakcie miesiączki, czy też poza nią, bardzo ważne jest to, aby korzystać z usług profesjonalnego studio tatuażu. Osoby doświadczone są w stanie wykonać taki tatuaż z zachowaniem większego bezpieczeństwa, są w stanie doradzić danej osobie czy w danym momencie wskazane jest wykonanie zabiegu, czy też może bardziej właściwe będzie jego przeniesienie na inny, bardziej odpowiedni moment.

Wszakże przecież najbardziej liczy się zadowalający dla klienta efekt końcowy.

2 komentarze

  1. Pieseł pisze:

    Bardzo ciekawy artykuł! Nie wiedziałem, że istnieją różne opinie na temat robienia tatuażu w trakcie okresu. Warto poznać zarówno argumenty za, jak i przeciw, zanim podejmie się ostateczną decyzję. Dobrze, że artykuł przedstawia również potencjalne ryzyko zakażenia, które może być związane z tymi procedurami. Dzięki temu artykułowi zyskałem lepsze zrozumienie tematu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *