Co słychać na siłowni

Triki, które pozwolą nam schudnąć

odchudzanie

Odchudzanie jest najczęściej poruszanym tematem na różnego rodzaju forach internetowych i blogach o tematyce zdrowia, sportu i urody. Możemy tam odszukać wiele rad i wskazówek oraz opinii osób, które w żaden sposób nie mogą schudnąć. Warto więc poznać kilka sztuczek, które można potraktować jako wstęp do nowego  zdrowego życia z wymarzoną sylwetką. Po pierwsze trzeba stawić czoła napadom głodu. To one są odpowiedzialne za nadmierna spożywanie posiłków i magazynowanie tłuszczu w organizmie. Zwykle mają one miejsce po kilkugodzinnej głodówce.

Skuteczne odchudzanie?

Nasz organizm magazynuje dostarczane składniki, bo otrzymał informację, że zamierzamy się głodzić i kiedyś może mu ich zabraknąć. Dlatego właśnie warto zachować równe odstępy między posiłkami, a piętnaście minut przed nimi wypić szklankę niegazowanej wody mineralnej. Warto też sięgać po produkty, które zapewnią nam uczucie sytości na dłuższy czas. Jeżeli zdajemy sobie sprawę, że nie będziemy w stanie oprzeć się słodyczom, to sięgajmy po nie zaraz po posiłku, gdyż najeżony organizm nie będzie się ich wiele domagał. Ciekawostką jest, że cukry, które spożywamy na pusty żołądek natychmiast są wchłaniane i magazynowane, natomiast spożywając je po pełnowartościowym posiłku proces tez zostanie znacznie rozłożony w czasie.

 

Podczas diety ogromne znaczenie ma również zmysł wzroku, który jak się okazuje jest w stanie oszukać nasz żołądek. Warto więc sięgać po płytsze i mniejsze talerze, na których mniejsze porcje jedzenia będą się wspaniale i dostatnio prezentować.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *