Co słychać na siłowni

Na czym polegają ćwiczenia pilates?

pilates

Pilates to jedna z najbardziej efektywnych metod treningowych. Jeżeli połączymy go ze zdrową dietą, dla naszej sylwetki i zdrowia zdziałamy prawdziwe cuda. Pilates, jako jedna z doskonale dopracowanych form ruchu wpływa na naszą sylwetkę, ale również pomaga nam w wielu różnorodnych dolegliwościach zdrowotnych.

Indywidualnie dobrany program ćwiczeń

Pilates, jako forma treningu powinien być dostosowany do potrzeb indywidualnych każdego człowieka. Możemy wyróżnić ponad 500 różnorodnych form ćwiczeń, co sprawia, że możemy wybrać ten sposób, jaki w ogromnym stopniu może nam pomóc rozwiązać swoje problemy ze zdrowiem i smukłą sylwetką. Z ćwiczeń pilates mogą korzystać zarówno zawodowi sportowcy, jak i amatorzy. Znakomicie sprawdza się, jako uzupełnienie codziennych treningów, a także, jako zmiana trybu życia na bardziej aktywny.

Co to jest pilates?

Pilates można określić, jako łagodny i spokojny trening całego naszego ciała. Dodatkowo tego typu trening przeznaczony jest również dla poprawienia i usprawnienia kondycji wśród sportowców, a także tancerzy. Dzieje się tak, dlatego, że w zestaw ćwiczeń pilates wchodzą elementy, które inspirowane są baletem, jogą, a nawet technikami walk wschodniej.

Pilates cechuje się tym, że ćwiczenia mają różnorodny charakter, co oznacza, że spotkać się możemy z rozciąganiem, spinaniem i rozluźnianiem mięśni. Warto zaznaczyć, ż najważniejsze wykonując te ćwiczenia, jest pamiętanie o wykonaniu ich w precyzji. Liczy się także intensywność ćwiczeń, co sprawia, że im więcej trenujemy, tym bardziej możemy wzmacniać tempo i intensywność.

Ćwicząc musimy pamiętać również o koncentracji oraz precyzji oddechu. Jeżeli ćwiczenia pilates wykonujemy prawidłowo, wówczas wzmacniamy mięśnie całego organizmu, nie tylko te, które na ogół wykorzystujemy, ale również te, które trudno jest pobudzić do pracy w czasie treningów aerobowych oraz siłowych.

W jaki sposób ćwiczyć pilates?

Trenować pilates możemy zarówno w klubie, jak i we własnym domu. Obojętnie gdzie ćwiczymy pilates możemy osiągnąć takie same efekty, bo wszystko zależy od naszego zaangażowania. Oczywiście, w mieszkaniu, nie będziemy ćwiczyć pod okiem profesjonalnego trenera, jednakże samodzielnie również możemy osiągnąć świetne efekty.

Oczywiście kluby fitness mają tą przewagę, że można tutaj ćwiczyć naprawdę na profesjonalnych sprzętach. We własnym mieszkaniu na ogół nie mamy drogich sprzętów i nie inwestujemy w ich posiadanie. Jednakże można doskonale i profesjonalnie ćwiczyć nawet mając podstawowe, tanie urządzenie. Wystarczy, więc nam gumowa piłka lub też taśma do ćwiczeń.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *