Co słychać na siłowni

Jaki stanik do fizjoterapeuty? Jak wygląda wizyta?

Gabinety fizjoterapeutyczne cieszą się obecnie bardzo dużym powodzeniem. Dlatego też coraz częściej pojawiają się pytania odnoszące się do właściwego przygotowania do wizyty w takim gabinecie. Bardzo ważne jest oczywiście zabranie ze sobą wszelkiej posiadanej dokumentacji medycznej, aczkolwiek to nie wszystko. Odpowiednie przygotowanie na wizytę, a zwłaszcza taką, w trakcie której będą przeprowadzane określone zabiegi, jest związane z koniecznością posiadania odpowiedniego stroju.

Właściwy strój na rehabilitację

Mówiąc o odpowiednim stroju do gabinetu rehabilitacji, istotnym elementem jest to, jaki zabieg będzie tam wykonywany. Najczęściej stykamy się z:

  • – kinezyterapią,
  • – masażem leczniczym,
  • – terapią manualną,
  • – fizykoterapią.

sklep rehabilitacyjny VisamedJeśli udajemy się na kinezyterapię, na pewno warto postawić na strój sportowy, który będzie wygodny. Ponadto nie należy zapominać o zabraniu ze sobą butelki z wodą. Jeśli są to ćwiczenia w wodzie, to oczywiście należy zaopatrzyć się w strój kąpielowy, ręcznik oraz klapki. W wielu sytuacjach mamy natomiast do czynienia z zabiegami z zakresu masażu leczniczego oraz terapii manualnej. W takiej sytuacji istotnym elementem jest założona bielizna. Nie zaleca się, a wręcz nie należy zakładać na siebie sportowych staników, co też wiele osób robi.

Taki rodzaj stanika bowiem powoduje, iż fizjoterapeuta nie ma pełnego dostępu do piersiowego odcinka kręgosłupa. W przypadku założenia zwykłego stanika zazwyczaj nie ma nawet konieczności jego rozpinania podczas wykonywania określonego zabiegu. Ponadto także warto jest do gabinetu fizjoterapeuty nie zabierać ze sobą żadnej biżuterii, którą i tak będzie trzeba ściągnąć.

Przebieg wizyty

Przebieg wizyty w gabinecie fizjoterapeuty jest oczywiście w dużej mierze uzależniony od rodzaju zabiegu, który będzie wykonywany. Niemniej jednak jeśli mowa jest o pierwszej wizycie, to w głównej mierze skupia się ona, a przynajmniej powinna, na przeprowadzeniu bardzo dokładnego, wnikliwego wywiadu z danym pacjentem. To pozwala na określenie jego potrzeb oraz na zapisanie odpowiedniej dawki odpowiednich zabiegów rehabilitacyjnych.

Dlatego tak ważnym czynnikiem jest zabranie na wizytę ze sobą wszelkich posiadanych dokumentów medycznych, badań. Ważne jest także to, aby dokładnie i rzetelnie przedstawić fizjoterapeucie stan swojego zdrowia. Kolejne z wizyt skupiać się powinny już nie na teorii, ale na przeprowadzeniu konkretnych zabiegów, które oczywiście w razie konieczności mogą i powinny być w odpowiedni sposób modyfikowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *