Co słychać na siłowni

Squash, a zdrowie

sport

Różnych możliwości spędzania wolnego czasu, aktywności ruchowych mamy bardzo wiele. Bieganie, rower, pływanie, tenis oraz inne dyscypliny sportowe cieszą się sporym powodzeniem. Jednakże w tym miejscu będziemy chcieli w sposób szczególny wskazać na squash. Jest to sport, który w naszym kraju z powodzeniem możemy nazwać bardzo młodym. Jednakże zyskuje on coraz bardziej na swojej popularności.

Gra dla zdrowia i przyjemności

Godzina gry w squash może być uznana za nieco drogą, aczkolwiek jest to przyjemność, której bez wątpienia warto poświęcić nieco uwagi. Co może nam dać uprawianie tej dyscypliny sportowej? Oczywiście nie będziemy tutaj wspominali o samej przyjemności, ponieważ tenże aspekt na pewno nie ulega żadnej wątpliwości. My jednak będziemy chcieli zaznaczyć korzyści zdrowotne, jakie wiążą się z uprawianiem squasha. Z jednej strony jest to bardzo dobra forma aktywności fizycznej dla osób, które chcą utracić co nieco ze swojej tkanki tłuszczowej. W trakcie godzinnej gry można tutaj mówić o spaleniu aż 800 kcal. Jest to wartość, która pozwala na pewno szybko się odchudzić. Poza tym naukowcy udowodnili, że gra w squasha bardzo korzystnie wpływa na pracę serca. Do tego stopnia owa korzyść jest widoczna, że można mówić o znaczącym ograniczeniu zagrożenia zgonem w wyniku choroby związanej właśnie z sercem.

Można stawiać na bardzo wiele różnych aktywności fizycznych, można uprawiać to, co się bardzo lubi. Niemniej jednak próbując czegoś nowego, warto jest postawić właśnie na taką grę, jaką jest squash.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *