Co słychać na siłowni

Trener personalny – dlaczego potrzebny?

Podejmując się aktywności fizycznej zazwyczaj mamy konkretne cele. Szczupła sylwetka, zgrabne uda, zwiększona masa mięśniowa, czy poprawa kondycji fizycznej. Często chcemy osiągać wymarzone rezultaty jak najszybciej. Nic jednak nie dzieje się od razu, tym bardziej, że każdy z nas jest inny. Jeżeli więc chcesz skoncentrować się na konkretnych aspektach warto skorzystać z rady trenera personalnego. A kto to taki?

Indywidualne podejście

Trener personalny to osoba, która w czasie ćwiczeń pracuje nie z całą grupą, a konkretną osobą, dzięki czemu skupia się wyłącznie na osiąganych przez nią efektach.

Co daje trener personalny?

Dobry trener personalny na początku spotkania przede wszystkim pozna Twoje możliwości fizyczne, wypyta o stan zdrowia, tak, by dokładnie opracować nie tylko rodzaj, ale i częstotliwość wykonywanych treningów. Dobry trener personalny już po kilku spotkaniach „wyczuje” Twoje możliwości, dlatego doskonale będzie mógł stwierdzić kiedy należy zwiększyć częstotliwość wykonywanych treningów, a kiedy należy delikatnie odpuścić. Praca z trenerem personalnym jest o tyle lepsza od zajęć grupowych, że możecie skupić się wyłącznie na Twoich rezultatach. W wielu przypadkach trener personalny pomaga w odchudzaniu, gdzie nie tylko dobiera treningi, ale i odpowiednią dietę. Należy bowiem pamiętać, że odchudzanie to często zmiana całego stylu życia o czym więcej można przeczytać tutaj.

Psycholog i autorytet

Trener personalny to osoba której należy się słuchać. Nie mniej jednak warto przede wszystkim rozmawiać z nim o wszystkich wątpliwościach. Zwłaszcza jeśli zajęcia odbywają się w domu należy czuć się przy nim swobodnie. To wszystko spowoduje, że szybciej uzyskacie oczekiwane efekty.

Czy trener personalny jest drogi?

Zajęcia z trenerem personalnym to rzeczywiście większy koszt od zajęć grupowych,. Jeśli jednak nie stać Cię na regularne zajęcia możesz zamówić tak zwane konsultacje raz w miesiącu, a w pozostałe dni trenować samemu. Wówczas efekt będzie podobny, a koszty zdecydowanie mniejsze.

By: Anna D.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *