Co słychać na siłowni

Trening dla początkujących z Chodakowską

trening

Jak zacząć trening? To pytanie jest zadawane każdego dnia przez wielu ludzi. Odpowiedź nie jest łatwa, ale istotnym elementem na pewno jest to, aby wybrać trening dostosowany do własnych możliwości oraz do celu, który sobie stawiamy. To od tych dwóch czynników w głównej mierze będzie zależeć skuteczność trenowania i możliwość realizacji określonych celów. Poza tym na skuteczność treningu osób początkujących oraz tych zaawansowanych wpływ ma również stosowana dieta oraz prowadzony tryb życia codziennego.

Pod okiem Ewy Chodakowskiej

Mówiąc o skuteczności treningu, warto jest wskazać na wydatną pomoc trenera osobistego. Nie trzeba korzystać z jego usług bezpośrednio, ale można z powodzeniem zaczerpnąć z wiedzy i doświadczenia trenerów znanych nam chociażby z mediów. Do takich osób na pewno należy zaliczyć Ewę Chodakowską. Jej porady, jej filmy z ćwiczeniami, z programami treningowymi są dostępne za pośrednictwem kanału You Tube jak również można skorzystać z możliwości zakupu takiego programu na płytce CD. Do najbardziej popularnych programów, które są firmowane jej nazwiskiem, zaliczymy:

– Skalpel,

– Killer,

– Turbospalanie,

Można jeszcze włączyć w to Skalpel 2, Skalpel Wyzwanie czy też Ekstra Figura, ale te trzy wymienione powyżej są tymi podstawowymi.

Program dla początkujących

Istotnym pytaniem, jakie należy tutaj zadać, jest to, który z owych programów treningowych nadaje się dla osób początkujących? Poza tym również, jakie cele treningowe możemy dzięki poszczególnym programom treningowym zrealizować? Wydaje się, że najbardziej popularnym z tych programów jest Skalpel. Jednakże jeśli ktoś ma w zamiarze zgubić określoną ilość kilogramów, to wówczas nie będzie to odpowiednia metoda treningowa. W takiej sytuacji bardziej skutecznym działaniem będzie wprowadzenie w codzienność programu Turbospalanie lub też Killer. Warto nadmienić, że dla osób początkujących w sposób zdecydowany poleca się zastosowanie Turbospalania z uwagi  na niższy poziom trudności. Osoby początkujące mogą bowiem nie zrealizować programu zawartego w Killerze z uwagi na wyższy poziom wymaganej kondycji, siły, wytrzymałości czy też wydolności. Jeśli jednak ktoś ćwiczy już od pewnego czasu, odznacza się dosyć dobrą kondycją, to wówczas jak najbardziej może sięgnąć właśnie po program Killer.

 

A co z sylwetką?

Osiągnięcie celu, jakim jest zgubienie określonej ilości kilogramów jest możliwe dzięki wdrożeniu w codzienność powyższych programów Ewy Chodakowskiej. Co jednak jeśli zależy nam na wymodelowaniu sylwetki ciała, na poprawieniu naszego wyglądu? W takiej sytuacji jak najbardziej warto sięgnąć po wspomniany na początku program Skalpel lub też Skalpel 2. Tenże program angażuje wszystkie partie mięśniowe pozwalając na równomierne ich uwypuklenie.

Każdy trening dla początkujących nie może być zbyt intensywny i to jest podstawa. W odniesieniu do tego, co nam proponuje Ewa Chodakowska, należy podkreślić, że mamy do czynienia z dobrymi opcjami na każdą okoliczność. Są programy dla osób początkujących, zaawansowanych, dla osób chcących wymodelować swoją sylwetkę oraz osób chcących zgubić co nieco kilogramów.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *