Co słychać na siłowni

Profesjonalny pomiar czasu ćwiczeń i nie tylko

Profesjonalny pomiar czasu ćwiczeń i nie tylko

Jeżeli aktywnie żyjesz, każdego dnia trenujesz i chcesz osiągnąć jak najlepsze wyniki warto zadbać, aby każdego dnia kontrolować i monitorować postępy. W czasie każdego, zarówno zawodowego, jak i amatorskiego treningu stoper staje się niezastąpionym urządzeniem. Dzięki niemu mamy szansę prowadzić profesjonalny pomiar czasu, bez obawy, że w nasze obliczenia zakradną się jakiekolwiek błędy i niedociągnięcia.

Codzienny trening dla ciała i ducha

Sport jest niezbędną częścią życia, abyśmy mogli na zawsze zachować zdrowie, dobre samopoczucie, ale także nienaganną, smukłą sylwetkę. Dodatkowo wielu amatorów ćwiczeń obserwując swoje postępy i efekty decyduje się na wzięcie udziału w zawodach sportowych, dzięki którym ma szansę pokonać dotychczasowy lęk, obawy i osiągnąć sukces.

Jak monitorować swoje wyniki sportowe?

Monitorując swoje dotychczasowe osiągnięcia w sporcie z całą pewnością warto wybrać metodę profesjonalną, wolną od błędów i nowoczesną. Zdecydujmy się na elektroniczny pomiar czasu, dzięki któremu mamy pewność, że prawidłowo śledzimy nasze postępy. Dobrym przyrządem do tego celu jest stoper, który jest nie tylko dokładny, ale również prosty w użyciu i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Sprzęt tego typu może być używany w wielu dyscyplinach sportowych. Zastosować możemy go biegając, jeżdżąc na rowerze, a nawet pływając.

Jak wybrać stoper ze względu na funkcje?

Wybierając stoper warto sugerować się jego możliwościami oraz funkcjami. Oczywiście z pomocą każdego sprzętu tego typu możemy dokonać pomiaru czasu, jednakże są urządzenia mniej lub bardziej precyzyjne. Wybierając dobrej jakości model szybko przekonamy się jaki dystans udało nam się przebiec, ile ćwiczeń wykonaliśmy i jak kształtuje się nasza kondycja.

Nowoczesny i dobrej jakości stoper powinien mieć kilka podstawowych funkcji. Są to:

  • Pamięć czasów, która przydaje się przede wszystkim, gdy chcemy pobić swój dotychczasowy rekord.
  • Międzyczasy – funkcja pozwala nam mierzyć czas kolejnych wykonanych powtórzeń ćwiczenia.
  • Stoper interwałowy sprawdzający się w dyscyplinach sportowych, takich jak boks, podnoszenie ciężarów, czy też fitness.
  • Tempomat najczęściej funkcja ta dostępna jest w nowoczesnych modelach stoperów. Generuje dźwięk, który pozwala nam ćwiczyć równym tempem.

Wybór urządzenia do elektronicznego pomiaru czasu powinien opierać się również na jego zastosowaniu, a także komforcie jego użytkowania. Na rynku znajduje się ogromna ilość różnych urządzeń. Wśród nich znajdziemy stopery tradycyjne, na rękę, wskazówkowe, elektroniczne, a także wodoodporne.

Dobry stoper powinien być wygodny w użyciu, a także mieć duży czytelny wyświetlacze. Warto zwrócić uwagę również na przyciski, dzięki którym szybko będziemy mogli przełączać poszczególne funkcje. Zdecydujmy się na stoper, który służyć będzie nam wiele lat, przez co powinien być on mocny, stabilny, a zarazem lekki. Dodatkowo powinien być odporny na opady deszczu, śniegu, czy też zawilgocenie powietrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *