Co słychać na siłowni

Lipolityki – czym są i jak działają?

termogeniki

Utrata zbędnej ilości tkanki tłuszczowej jest związana z procesem jej spalania. Zasadniczo proces ten wymaga odpowiedniej ilości czasu, wymaga cierpliwości, ćwiczeń fizycznych jak również właściwej diety. Stosując się do tych zasad, wdrażając te elementy do swojej codzienności, można uzyskać zamierzony efekt, można mówić o osiągnięciu sukcesu w tejże materii. Nie ma czegoś takiego jak łatwe i szybkie odchudzanie. W niektórych przypadkach się to wprawdzie zdarza, ale równocześnie też jest to związane z pojawieniem się niechcianego zjawiska efektu jo-jo.

Spalacze tłuszczu

Na rynku istnieje wiele różnych substancji mających na celu wspomóc proces utraty zbędnej ilości tkanki tłuszczowej. Mowa jest o suplementach diety, o różnego rodzaju tabletkach jak również o spalaczach tłuszczu. Nie wszystkie produkty szeroko reklamowane, jako szybko działające są takimi w rzeczywistości. Tak naprawdę przekaz reklamowy zazwyczaj jest mocno przejaskrawiony. Skuteczność spalania tkanki tłuszczowej zależy od rodzaju oraz intensywności treningu jak i od stosowanej diety. Tym samym należy skupić się na tych dwóch elementach.

Jednocześnie też nie jest powiedziane, że nie można sięgnąć po dodatkowe wspomaganie. Przykładem mogą być spalacze tłuszczu. Wśród tych produktów można wyróżnić termogeniki, czyli fat burnery oraz lipolityki. Termogeniki działają na ludzki organizm w ten sposób, iż powodują one podniesienie poziomy temperatury organizmu, a tym samym ów organizm w trakcie wysiłku fizycznego jest w stanie bardziej skutecznie pozbywać się zbędnej tkanki tłuszczowej. A czym są i jak działają lipolityki?

Lipolityki

Lipolityki inaczej można nazwać naturalnymi spalaczami tłuszczu. Do typowych lipolityków, które można spotkać w różnych produktach spożywczych zaliczymy:

 • – zieloną herbatę,
 • – l-karnitynę,
 • – chrom,
 • – yerba mate,
 • – wyciąg z zielonej kawy,
 • – błonnik,
 • – chitostan,
 • – inulinę,
 • – wyciąg z ananasa,
 • – gumę guar,
 • – ekstrakt z czerwonej kawy,
 • – ekstrakt z imbiru.

Każdy z tych produktów zawiera w sobie określone substancję, dzięki którym proces spalania tkanki tłuszczowej przebiega znacznie szybciej. Dla przykładu w zielonej herbacie można uraczyć obecność katechin, dzięki którym właśnie tkanka tłuszczowa jest szybciej spalana. Podobne właściwości ma aminokwas o nazwie L-karnityna, która przyspiesza proces utraty tkanki tłuszczowej. W ten sposób można mówić o każdym z powyżej wymienionych produktów. Każdy z nich zawiera w sobie określone substancje, które wpływają na przyspieszenie procesów spalania tłuszczu. Jednocześnie też każdy z tych produktów jest naturalny, występuje oddzielnie lub znajduje się w określonych produktach spożywczych. Poza działaniem mającym na celu przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej, każdy z tych lipolityków wykazuje inne działanie sprzyjające zdrowiu człowieka w różnych jego aspektach. Czy suplementy diety pomagają w odchudzaniu? Tak, jeśli wybiera się te odpowiednie, zdrowe i jednocześnie też stanowią one tylko i wyłącznie uzupełnienie diety oraz ćwiczeń fizycznych.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *