Co słychać na siłowni

Jak schudnąć 15 kg do wakacji?

Chcesz szybko schudnąć i uniknąć efektu jojo? Marzysz, aby do wakacji utracić 15 kilogramów masy ciała? Mamy na to idealne rozwiązanie. Dobrze dobrana dieta i aktywność fizyczna sprawią, że znów będziesz cieszył się idealną sylwetką i bez żadnego wstydu na plaży ubierzesz skąpe bikini. Oczywiście wbrew pozorom skuteczne odchudzanie to wcale nie musi być głodówka. Odchudzanie może być zarówno szybkie, skuteczne jak i przyjemne. Warto tylko zastosować kilka prostych zasad i ich przestrzegać.

Jak schudnąć przed wakacjami? – najlepsze porady

  • Picie zielonej herbaty doskonale wspomaga proces odchudzania. Herbata zielona ma wiele właściwości, a najważniejszą jest to, że oczyszcza nasz organizm z toksyn oraz zalegających w nim złogów. Dodatkowo ma działanie antynowotworowe. Warto pić jej nawet trzy filiżanki w ciągu dnia.
  • Płatki owsiane to także doskonała metoda na szybkie odchudzanie. Warto jeść je na pierwsze śniadanie. Zawierają w swoim składzie bardzo dużo błonnika, dlatego szybko poczujesz sytość. Płatki pomagają także ustabilizować poziom cukru we krwi. Znakomitym dodatkiem do płatków są owoce, migdały a także naturalny jogurt.
  • Odchudzanie z dobrymi tłuszczami jest również istotnym elementem, jeżeli szybko chcemy zgubić 15 kilogramów do wakacji. Takie pozytywnie oddziałujące na naszą dietę, ale jednocześnie także zdrowie tłuszcze odnajdziemy w orzechach, oliwie, siemieniu lnianym.
  • Woda to niezbędny element, jeżeli chcemy szybko schudnąć. Woda usuwa toksyny i złogi, a także sprawia, że o wiele szybciej tracimy zbędne kilogramy. Pijąc dwa litry wody dziennie do wakacji będziemy cieszyć się piękną i smukłą sylwetką.
  • Błonnik to jedna z najlepszych metod na odchudzanie. Staraj się aby w każdym twoim posiłku znalazła się jak największa ilość błonnika pokarmowego. Pełnowartościowe posiłki powinny więc składać się z jajek, pomidorów, cebuli i szpinaku. Oczywiście do tego ciemne pieczywo.
  • Wapń również odchudza. Jeżeli jest go w naszym organizmie odpowiednia ilość, wówczas szybciej spalamy zalegającą tkankę tłuszczową. Źródłem wapnia są przede wszystkim nabiał, jarmuż, tofu oraz sardynki.
  • Warzywa to propozycja dla osób, które poważnie podjęły się próby zgubienia nieco kilogramów. Każdy posiłek, a powinno ich być pięć w ciągu dnia powinien mieć w sobie dodatek warzyw. Warzywa również zawierają znaczną ilość błonnika, który szybciej zaspokoi nasz głód. Warto zaznaczyć, że błonnik przywraca również w organizmie równowagę kwasowo – zasadową. Aby błonnik mógł w pełni skutecznie oddziaływać w organizmie, powinien być przyjmowany z odpowiednią ilością płynów.

Stosując powyższe zasady, a także aktywnie żyjąc i uprawiając sport, naprawdę możemy do wakacji schudnąć aż piętnaście kilogramów. Dzięki temu odzyskamy piękną sylwetkę i pozbędziemy się uczucia wstydu, że nasze ciało nie jest idealne. Piękna sylwetka w czasie lata, ale także w innych porach roku, to marzenie, które można skutecznie zrealizować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *