Co słychać na siłowni

Rehabilitacja po zawale serca

rehabilitacja

Jedno z tych schorzeń, które jest związane z prowadzonym trybem życia. Jednocześnie też jest to jedno ze schorzeń, które wywołuje bardzo dużą śmiertelność. Zawały serca są tymi zdarzeniami, które występują nagle, a przy braku odpowiedniej, szybkiej pomocy, kończą się zgonem danej osoby. Zawał serca to schorzenie, które nie tylko wymaga bardzo szybciej interwencji medycznej, ale ponadto też jest ono związane z koniecznością odpowiedniej rehabilitacji, z dokonaniem pewnych zmian w codziennym trybie życia.

Aby móc mówić o skuteczności owej rehabilitacji jak również o zakresie podejmowanych działań, należy na pewno brać pod uwagę umiejscowienie zawału oraz stopień występujących uszkodzeń.

Na czym polega rehabilitacja po zawale serca?

Rehabilitacja po zawale serca nie sprowadza się wyłącznie do wykonywania określonych ćwiczeń czy też do podjęcia określonych zabiegów w ośrodku rehabilitacyjnym. Tutaj należy wskazać na znacznie większą ilość działań, które muszą być podjęte.

Mowa jest o:

– przejściu na zdrową oraz lekkostrawną dietę,

– zmniejszeniu masy ciała – jeżeli oczywiście jest to uzasadnione,

– eliminacji z życia codziennego palenia papierosów,

– ograniczeniu spożywania alkoholu. Można pozwolić sobie na niewielkie ilości czerwonego wina,

– ograniczeniu spożywania kawy,

– unikaniu nadmiernego wysiłku fizycznego,

– zminimalizowaniu sytuacji wywołujących stres,

– regularnym przyjmowaniu przepisanych leków,

– regularnych wizytach lekarskich,

Istotnym elementem jest wykonanie określonych testów wysiłkowych, które pozwolą na ustalenie indywidualnego planu dla danej osoby.

Rehabilitacja po przebytym zawale serca zasadniczo nie wymaga od danej osoby stosowania żadnego specjalistycznego sprzętu, aczkolwiek na pewno wymaga zastosowania określonych ćwiczeń. Skorzystanie z turnusu rehabilitacyjnego w ośrodku stacjonarnym w miejscu zamieszkania czy też w sanatorium to jedna z kluczowych kwestii, o którą należy zadbać. Opieka lekarza oraz rehabilitantów pozwala znacznie szybciej dojść do pełni zdrowia oraz nauczyć się tego, w jaki sposób odpowiednio o siebie zadbać, w jaki sposób podjąć działania mające na celu zmniejszenie ryzyka powtórzenia się owego zdarzenia.

Rehabilitacja po zawale w różnym wymiarze

Rehabilitacja po zawałach serca to proces, który de facto musi trwać do końca życia i sprowadza się do zmiany trybu życia codziennego. Jednakże w niektórych przypadkach zawał serca ma bardzo ostry przebieg i wymaga długiej hospitalizacji. W tym przypadku można mówić o konieczności zastosowania różnego specjalistycznego sprzętu. Być może koniecznym może się okazać skorzystanie z łóżka rehabilitacyjnego. Jeśli chodzi o tego rodzaju sprzęt, to jednym z polecanych miejsc jest strona internetowa znajdująca się pod adresem https://visamed.pl/. Mamy tam do czynienia z bardzo dużą różnorodnością odnoszącą się do wysokiej jakości sprzętu rehabilitacyjnego. Bardzo dobre ceny, ale w głównej mierze chodzi tutaj o skuteczność i wysoką jakość każdego sprzętu.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *