Co słychać na siłowni

Wybór balkoników oraz podpórek

visamed

Podpórki oraz balkoniki są tymi elementami, które mają na celu ułatwienie codziennego poruszania się osób mających problemy z tą czynnością. Podpórki oraz balkoniki mogą mieć zróżnicowane kształty, mogą być także różnokolorowe. Istotnym elementem balkoników oraz podpórek jest to, że mają one regulowaną wysokość pozwalającą dostosować je do osób o różnym wzroście. Niemniej ważnym elementem jest to, aby balkonik był lekki.

Balkoniki i podpórki mają pomagać poruszać się osobom starszym, chorym, słabszym, mającym określone problemy zdrowotne. Tym samym owe balkoniki i podpórki nie mogą być ciężkie, gdyż nie byłoby możliwe przemieszczanie się przy ich pomocy wymienionych wyżej osób.

Cechy profesjonalnego balkoniku/podpórki

Zanim dokonamy zakupu bądź też wynajęcia/ wypożyczenia balkoniku, należy wziąć pod uwagę bardzo konkretne elementy, bardzo konkretne aspekty. Taki balkoniki powinien mieć w przedniej części kółka, aby było można swobodnie się nim poruszać. W tylnej części natomiast powinny być nóżki wyposażone w specjalne nasadki. Dzięki nim mamy zapewnioną stabilność, co w odniesieniu do osób starszych jest kluczowym aspektem. Do podstawowych cech profesjonalnego chodzika należy zaliczyć:

– maksymalne obciążenie, które nie powinno być zbyt niskiej wartości,

– balkonik powinien być lekki, łatwy do przenoszenia – preferuje się jego wykonanie z aluminium,

– powinien mieć regulowaną wysokość,

– powinien być również rozkładany – preferowane rozwiązanie ze specjalną kulką na sznurku z przodu chodzika, dzięki czemu można go złożyć z użyciem jednej ręki.

Inne rodzaje balkoników

Wskazaliśmy na balkoniki posiadające z przodu kółka, ale nie jest to jedyna możliwość, jaka istnieje na współczesnym rynku. Należy także wskazać na:

– balkoniki kroczące

– balkoniki czterokołowe

– balkoniki krocząco- statyczne

Wybór tego odpowiedniego należy do każdego z osobna. Poza możliwością zakupu balkonika, która jest również powiązana z możliwością uzyskania specjalnego dofinansowania, istnieje także możliwość wypożyczenia balkonika/chodzika z wypożyczalni na określony czas. Sklep medyczny Visamed jest jednym z tych miejsc, w których mamy dostęp do profesjonalnych balkoników wysokiej jakości oraz do innego rodzaju sprzętu rehabilitacyjnego. Istotnym elementem jest to, aby wybrany rodzaj sprzętu był bardzo ściśle dopasowany do wymagań stawianych przez konkretną osobę. Powinno być to powiązane ściśle z określonym schorzeniem, z którym w danym przypadku mamy do czynienia.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *