Co słychać na siłowni

Uroda, a sen

uroda a sen

Sen jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o poziomie naszego zdrowia, dobrego samopoczucia. Jednym z elementów, na który wpływa w dużej mierze jest bez wątpienia wygląd człowieka, jego uroda. Niewystarczająca ilość przespanych godzin w ciągu doby bardzo negatywnie wpływa właśnie na ludzki wygląd, na jego urodę. Jeśli nasza skóra nie wykazuje już odpowiedniej elastyczności, jeśli jest ona blada, jeśli jest ona sucha, jeśli mamy do czynienia z pojawieniem się na niej zwiększonej ilości krostek, to podstawową przyczyną tego stanu rzeczy może być właśnie obniżona ilość godzin przeznaczonych na sen.

Aktywność i odpoczynek

 Dzień to moment, w którym człowiek przejawia określoną aktywność. Jednocześnie też w tym czasie, w ciągu dnia ludzka skóra skupia się na walce z wolnymi rodnikami, promieniowaniem słonecznym, zanieczyszczeniami oraz innymi szkodliwymi czynnikami. Noc oraz istotna ilość godzin przeznaczonych na sen ma znaczenie w kontekście właściwej regeneracji ludzkiego organizmu, a zwłaszcza właśnie owej ludzkiej skóry. Jeśli brak jest owej właściwej regeneracji, to tym samym trudno jest mówić o właściwej walce z wymienionymi wcześniej szkodliwymi czynnikami. Tym samym wskutek braku odpowiedniej ilości godzin przeznaczonych na sen, mamy do czynienia z pogorszeniem się kondycji owej skóry.

Warto zaznaczyć, że w okresie od północy aż do 6 rano ludzkie komórki mogą znacząco szybciej podlegać podziałowi i tym samym lepiej się regenerować. Tak niewiele zatem potrzeba, aby móc mówić o dobrym wpływie na zdrowie własnej skóry.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *