Co słychać na siłowni

Niezbędny sprzęt do rehabilitacji

łóżka dla chorych

Są choroby, które wymagają nie tylko odpowiedniego leczenia, ale ponadto również wymagają odpowiedniej rehabilitacji. Bez owego elementu nie można mówić o możliwości powrotu do pełni zdrowia, a często również owa rehabilitacja jest czynnikiem pozwalającym danej osobie dalej żyć. Jednym z elementów pomagających we właściwej rehabilitacji są specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne. Są one dzisiaj bardzo powszechne i są często stosowane w prywatnych domach, szpitalach, ośrodkach rehabilitacyjnych czy też sanatoriach.

Łóżka rehabilitacyjne pozwalają na sprawną opiekę nad osobami przewlekle chorymi, a tym samym nie tylko stanowią one element poprawiający zdrowie osób chorych, ale jednocześnie też są one znacznym ułatwieniem dla osób stanowiących opiekę nad nimi.

Cechy dobrego łóżka rehabilitacyjnego

Czym owo specjalistyczne łóżko rehabilitacyjne różni się od zwykłego? Do podstawowych jego cech, na które należy tutaj zwrócić uwagę, zaliczamy:

– regulowaną wysokość

– stabilną konstrukcję

– barierki zabezpieczające przed wypadnięciem osoby chorej

– regulowany kąt nachylenia podnóżka oraz zagłówka

– blokowane koła, które jednocześnie umożliwiają swobodne poruszanie łóżka po płaskiej powierzchni

– wysięgnik, dzięki któremu osoba chora może znacznie łatwiej podnieść się do pozycji siedzącej

Łóżka rehabilitacyjne zapobiegają powstawaniu odleżyn, znacząco pomagają w uzyskiwaniu przez osobę chorą pozycji pionowej. Dzięki ich zastosowaniu nie tylko można wykonać z osobą chorą podstawowe czynności codzienne, ale jednocześnie też ułatwiają one dojście do pełni zdrowia lub przynajmniej znaczącą jego poprawę.

Zakup łóżka rehabilitacyjnego

Zastosowanie specjalistycznych łóżek rehabilitacyjnych jest bardzo szerokie. Znajdują się one w specjalistycznych ośrodkach rehabilitacyjnych, szpitalach, sanatoriach, ale równocześnie też możemy je zakupić do własnego domu. Jest to czynnik w bardzo dużym stopniu ułatwiający codzienną opiekę nad chorymi, a bez tego łóżka sprawna opieka często byłaby po prostu niemożliwa. Zakup łóżka rehabilitacyjnego wiąże się z bardzo dużymi kosztami, o ile mówimy o sprzęcie całkowicie nowym. Wprawdzie istnieje możliwość skorzystania z dofinansowania ze środków NFZ, ale owo dofinansowanie wynosi tylko 60%, co i tak powoduje, że koszt ponoszony przez pacjenta jest stosunkowo duży. Można zdecydować się na łóżko używane, co może wiązać się z kosztem około 1000 złotych, co jest oczywiście do przyjęcia. Jednakże większość osób decyduje się na opcję wypożyczenia specjalistycznego łóżka. Ta opcja jest korzystna z kilku względów.

Tak naprawdę nigdy nie wiadomo jak długo łóżko będzie potrzebne, a poza tym korzystając z usług wypożyczalni, ponosimy tylko koszt miesięcznej kaucji. Łóżko jest dowożone pod wskazany adres, odbierane od pacjenta, a jednocześnie też pracownik wypożyczalni bardzo dokładnie instruuje klienta co do wszelkich zasad korzystania i obsługi łóżka dla chorych. Tym samym jest to najlepsza, najczęściej wykorzystywana opcja.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *