Co słychać na siłowni

Przyczyny otyłości u dzieci?

otyłość u dzieci

Otyłość to nie tylko nieestetyczny wygląd, ale choroba. Nie jest to problem, który powinien być bagatelizowany, ponieważ wraz z wzrostem kilogramów wzrasta ryzyko chorób.

Otyłość u dzieci – wzrastający problem

 My w tym miejscu będziemy chcieli w sposób szczególny wskazać na przyczyny otyłości występujące u dzieci. Jeśli bowiem na tym etapie wyeliminujemy nadwagę oraz otyłość, to w życiu dorosłym te dzieci będą miały znacznie łatwiej. Przyczyn występowania otyłości u dzieci może być bardzo wiele. Niemniej jednak tą podstawową nie jest nic innego jak po prostu niewłaściwy tryb odżywiania się, spożywanie zbyt wielu produktów sztucznie przetworzonych, spożywanie fast foodów i innego tego typu jedzenia niezdrowego. Można powiedzieć, że około 95% występującej u dzieci otyłości wynika właśnie z tej przyczyny. Poza tym oczywiście możemy wskazać na uwarunkowania genetyczne, możemy wskazać na zaburzenia w działaniu układu nerwowego, zaburzenia hormonalne czy też w wyniku przyjmowania określonych leków.

Nawyki żywieniowe

Nawyki żywieniowe u dzieci to nie tylko właściwe stałe jedzenie, ale tak naprawdę te nawyki można wypracować już na etapie karmienia piersią czy też nawet już w trakcie ciąży. Tym samym już w tym momencie warto o to zadbać, aby potem nie było żadnych problemów, aby potem nie musieć borykać się z poważnymi problemami natury zdrowotnej. Odpowiednie żywienie we współczesnej rzeczywistości na pewno nie jest niczym łatwym, aczkolwiek przy odrobinie wysiłku i dobrej woli jak najbardziej można w odpowiedni sposób zadbać o ten aspekt.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *