Co słychać na siłowni

Najlepsze zioła na trądzik

zioła na trądzik

Z trądzikiem możemy borykać się nie tylko w okresie dojrzewania, ale również w latach kolejnych. Jeśli nasza skóra jest tłusta, łatwo mogą pojawić się na niej zaczerwienienia i krostki. Często nie pomagają żadne apteczne preparaty i warto skłonić się ku naturze, aby wyeliminować ten nieestetyczny defekt ze swojej skóry. Jakie zioła najlepiej wspomagają nas w walce z trądzikiem?

Walory lecznicze ziół

Zioła cechują się ogromnymi właściwościami leczniczymi. Mogą pomóc nam w chwili przeziębień, kobiecych problemów czy też stresie. Jednakże działają one także zbawiennie na naszą skórę i jej ogólny wygląd. Przydatne mogą być także w chwili kiedy walczymy z trądzikiem. Niedoskonałości skóry mogą pojawić się w każdym wieku. Wówczas to naprawdę mogą bardzo dokuczać. Przyczyn ich może być bardzo wiele ponieważ są to brak równowagi hormonalnej w organizmie, nieodpowiednia dieta, a także przewlekły stres.

Nagietek w trosce o piękną cerę

Nagietek to nie tylko kwiat, który warto posadzić aby ozdobić ogród, ale również jest to uniwersalna roślina lecznicza i kosmetyczna. W swoim składzie nagietek zawiera ogromne ilości pozytywnych substancji. Warto wymienić saponiny i alkohole triterpenowe czy też ich estry, sterole, karotenoidy, flawonoidy, kumaryny, a także olejek eteryczny. wyciąg z nagietka stosowany jest dziś w wielu profesjonalnych kosmetykach. Świetnie nadaje się do pielęgnacji skóry problematycznej, podrażnionej i trądzikowej. Oczyszcza i pozostawia skórę gładką i piękną.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *