Co słychać na siłowni

Skutki nadwagi i otyłości

nadwaga

W dzisiejszych czasach skutki nadwagi i otyłości są coraz bardziej popularyzowane. Mają dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców w celu ograniczenia szansy na wystąpienie jej u tych osób. W czasach, kiedy zdrowy styl życia oraz szczupła sylwetka są tak istotne nie bez powodu, warto także poznać powody, dlatego jest to tak istotne dla naszego zdrowia. Otyłość może prowadzić do bardzo wielu chorób, które od razu się z pewnością nie pojawią.

Kilka kilo za dużo?

Gdy mamy kilka kilogramów za dużo odczuwają to zdecydowanie nasze stawy, które cierpią. Ich kondycja się osłabia i pogarsza. Pojawiają się bezdechy nocne, miażdżyca, cholesterol. Istnieje także zwiększone ryzyko wystąpienia z czasem chorób serca, miażdżyca. Nasz metabolizm się spowalnia. Czujemy się źle, ociężali. Pojawiają się również problemy z hormonami. Często także rozciągamy swój żołądek. Walka z otyłością to długofalowe działania. Nadmierne kilogramy nie pojawiają się z dnia na dzień. Tak samo jest z ich pozbyciem się. Powinniśmy wdrożyć aktywność fizyczną, na początku chociażby krótkie spacery, z czasem zwiększając ich intensywność i długość. Powoli również musimy zadbać o naszą dietę.

Nawyki żywieniowe

Nawyków żywieniowych nie warto zmieniać nagle. Może to przynieść odwrotny efekt od zamierzonego. Organizm musi się przyzwyczaić. Zdrowy styl życia powinien być świadomą decyzją, taką, abyśmy chcieli w niej trwać cały czas. Nie powinniśmy tego uważać jako dietę. Dobrowolnie musimy zdawać sobie sprawę z tego, jakie korzyści i skutki może nieść ze sobą jedzenie. Jednorazowe zjedzenie batonika nie uczy z nas osób otyłych.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *