Co słychać na siłowni

Zadbaj o kręgosłup w czasie snu

poduszka ortopedyczna

Niemal każdy z nas kocha spać. Trudno temu zaprzeczyć, ponieważ to jedna z podstawowych czynności życiowych. Dzięki niej cały nasz organizm może prawidłowo funkcjonować. Każdy człowiek potrzebuje około 7 godzin snu, aby zregenerować utracone w ciągu dnia siły. Co więcej, sen powinien przynosić odpoczynek i relaks, dlatego warto zadbać o jego komfort.

Inwestycja w sen

Aby zapewnić sobie komfortowy sen, a jednocześnie zadbać o kręgosłup powinniśmy zainwestować w poduszkę ortopedyczną. Czym ona jest? Poduszka ortopedyczna to wybór medyczny który zachowuje kręgosłup szyjny w naturalnej pozycji, a tym samym zachowuje on swoją naturalną krzywiznę. Dzięki temu ustawieniu po dniu pełnym pracy kręgosłup odpoczywa w najdogodniejszym dla niego ustawieniu.

Poduszka ortopedyczna sprawia, że są nieobciążane krążki międzykręgowe czyli dyski znakomicie się lepiej się uwadniają, zaś mięśnie relaksują. Rano czujemy się wypoczęci a przede wszystkim budzimy się bez bólu i bez uczucia sztywności kręgosłupa. Więcej o wpływie poduszek ortopedycznych na kręgosłup znajdziesz TUTAJ.

Kto powinien skorzystać z poduszki ortopedycznej?

Z poduszek ortopedycznych może korzystać każdy, bez względu na wiek i płeć. Możemy wręcz zaryzykować stwierdzenie, że owe poduszki są idealne dla każdego. Jedynym przeciwskazaniem jest noszenie gorsetu szyjnego. Na poduszce mogą bowiem spać dzieci już od drugiego roku życia. Znakomicie sprawdza się w celach profilaktycznych.

Obowiązkowymi posiadaczami poduszki powinny stać się osoby, które odczuwają bóle i sztywność kręgosłupa szyjnego. Przyniesie ona ulgę, a dodatkowo pomoże w zwalczaniu efektywniejszym odpoczynku kręgosłupa. Warto wiedzieć, że o wiele lepiej jest zapobiegać aniżeli leczyć, dlatego też nawet jeśli nie odczuwamy bólu, powinniśmy zastosować poduszkę profilaktycznie po aby uniknąć w przyszłości problemów i kłopotów.

Idealnie dobrana poduszka

Poduszkę ortopedyczną warto kupić mając na uwadze kilka jej cech. Przede wszystkim to właśnie jej adekwatne dobranie sprawia, że pozytywnie oddziałuje na stan naszego kręgosłupa, zapobiega chorobom, bólom oraz schorzeniom. Zanim nabędziemy poduszkę powinniśmy odpowiedzieć na kilka ważnych pytań. Przede wszystkim istotne jest to w jakiej pozycji śpimy, a także jaki jest nasz wzrost i waga ciała. Bardzo ważna jest również szerokość Twoich barków mierzona od podstawy szyi do głowy kości ramiennej? Dzięki takim informacjom kupimy idealnie dobraną do swoich potrzeb poduszkę ortopedyczną.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *