Co słychać na siłowni

Przesada z białkiem dla sportowców

białko

To oczywiste, że zakładając sobie określony cel sportowy, chcemy go jak najszybciej osiągnąć. Jednakże tak naprawdę bardzo wielu z nas popełnia w tym miejscu bardzo poważny błąd. Sięgając po odżywki białkowe i stosując posiłki zawierające sporą ilość białka, tak naprawdę przyjmują jego nadmiar, co oczywiście nie tylko nie jest wykorzystane przez organizm, ale dodatkowo również musimy mówić o jego negatywnym wpływie na ich zdrowie. Zatem przyjrzyjmy się bliżej jak to jest z dawkowaniem odżywek białkowych. Przede wszystkim musimy w tym miejscu spojrzeć na to, co jest zawarte na etykietach odżywek białkowych.

Białko dla sportowców

Zasadniczo, bowiem zapotrzebowanie na białko w przypadku każdego człowieka jest czymś indywidualnym, a jeśli chodzi o informacje podane na opakowaniach, to bardzo często możemy tutaj mówić o pewnych uogólnieniach, a co więcej, producenci odżywek białkowych bardzo często zawyżają wskazaną ilość spożywanego białka, co ma na celu oczywiście zwiększenie sprzedaży danego produktu. Tym samym wielu sportowców spożywa nadmierną ilość odżywek białkowych. Zapotrzebowanie na białko jest kwestią bardzo indywidualną i zależy od bardzo wielu czynników. Czym zatem powinniśmy się sugerować? Specjaliści od kwestii żywienia wskazują na to, aby zawartość białka w jednej porcji odżywki nie przekraczała wartości 35g, a jeśli chodzi o ilość białka spożywanego w ciągu doby w formie sportowej odżywki, to nie powinna ona przekraczać wartości 50g.

Jak dzieli się białko?

Ponadto warto poszczególne dawki produktu podzielić na dwie części. Pierwszą spożyć bezpośrednio po treningu, a drugą dawkę odżywki kilkadziesiąt minut przed snem. To bardzo ważne aspekty dotyczące spożywania odżywek białkowych, ponieważ ich nadmierna ilość nie tylko nie przynosi oczekiwanych efektów sportowych, ale ponadto również musimy w tym miejscu wskazać na to, iż białko spożywane w nadmiernych ilościach przyczynia się do rozwoju wielu groźnych chorób, do upośledzenia pewnych funkcji ludzkiego organizmu, do upośledzenia działania niektórych narządów.

http://twoja-nadzieja.com.pl/weganie.php

By: Bartek M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *