Co słychać na siłowni

Poduszki ortopedyczne – liczy się odpowiedni dobór

W dzisiejszych czasach coraz częściej bagatelizujemy bóle w okolicach pleców, szyi, czy karku. Tymczasem mogą to być zarówno objawy zwykłego przesilenia, jak i początek trudnych do wyleczenia dolegliwości. W tym wypadku im szybsza diagnoza, tym szybsze, a co najważniejsze – skuteczniejsze leczenie. A skoro o leczeniu mowa to w ostatnim czasie na rynku dużym zaufaniem cieszą się poduszki ortopedyczne. My postanowiliśmy więc powiedzieć o nich nieco więcej.

Poduszki ortopedyczne – na co i dla kogo?

Dzięki nim nie tylko łagodzimy objawy, ale i możemy minimalizować przyczyny, bowiem poduszki ortopedyczne zalecane są nie tylko jako forma profilaktyki, ale i dodatkowy element rehabilitacji. Tu warto podkreślić, że rekomendowane są przez wielu rehabilitantów, czy fizjoterapeutów. Poduszki odciążają plecy, pozwalając na zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa bez względu na pozycje w której śpisz. Co ważne – redukują poranne bóle w okolicach pleców, szyi, czy karku. Poduszki ortopedyczne mogą być używane przez osoby praktycznie w każdym wieku. Nie ma bowiem konkretnych przeciwwskazań do stosowania ich.

Odpowiedni dobór poduszek

Zanim kupisz poduszkę ortopedyczną musisz określić wzrost, wagę, a także szerokość barków mierzoną od podstawy szyi do głowy kości ramiennej. Sam kształt poduszki dobierany jest na podstawie pozycji w której śpisz.

Typy poduszek ortopedycznych

Śpiąc na boku najlepsza będzie dla Ciebie poduszka z dodatkowym (pełnym) wyprofilowaniem w formie wałka. Zapewnia maksymalne podparcie w okolicach kręgosłupa szyjnego. Poduszka nie tylko pozwala na naturalne ułożenie głowy, ale i doskonale wypełnia przestrzeń między kręgosłupem, a barkiem. Dla śpiących na plecach najlepszym wyborem jest poduszka niska, miękka, z lekkim wyprofilowaniem na środku. Podobnie jak przy wyżej wymienionym modelu głowa zachowuje naturalne ułożenie, przy czym dodatkowo kręgosłup szyjny nie zostaje wypchnięty do góry. Lubisz spać na brzuchu? Tu wskazany jest model płaski – mianowicie poduszka w kształcie gwiazdy.

Jeśli chodzi o twardość poduszki to powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta.

By: Anna D.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *