Co słychać na siłowni

Poduszka w procesie rehabilitacji

ból kręgosłupa

Najczęstszymi przyczynami bólu kręgosłupa jest przepuklina dysku, kręgozmyk, czy też zmiany zwyrodnieniowe. Tego typu schorzenia utrudniają nam funkcjonowanie, ponieważ powodują ból barków, szyi oraz ramion. Jeśli tego typu ból towarzyszy nam po nocy, wówczas problem leży w źle dobranej poduszce ortopedycznej. Warto nie tylko zainwestować w nową, certyfikowaną poduszkę, ale również przeprowadzić proces rehabilitacji.

Czy poduszka ortopedyczna wspomaga rehabilitację?

Poduszka ortopedyczna w znacznym stopniu wpływa na proces rehabilitacji. Najeży jednak wziąć pod uwagę jej indywidualne dopasowanie do naszych potrzeb. Jeśli jesteś zainteresowany wyborem adekwatnej poduszki warto przeczytać TUTAJ artykuł stworzony przez profesjonalistów. Warto wiedzieć, że wraz z upływem czasu tracimy prawidłową oś kręgosłupa. To schorzenie wymaga indywidualnego podejścia do każdego pacjenta. Poduszka ortopedyczna nie dopasowuje się do kształtu głowy, lecz do fizjologicznej pozycji kręgosłupa. Dzięki temu odpoczywamy w naturalnej pozycji, a nasze kręgi nie są nienaturalnie wykrzywione w czasie snu.

Wysokość poduszki medycznej

Poduszka wspomaga również proces rehabilitacji kiedy dobrana jest jej wysokość. Tego typu dobór jest elementem, który zmniejsza działanie niekorzystnych dźwigni na nasz kręgosłup. Jeśli wysokość poduszki jest źle dobrana wówczas pojawia się napięcie mięśni w odcinku szyjnym a stąd też poranne bóle. Z kolei zbyt niska poduszka powoduje nienaturalny wyprost kręgosłupa, co może uciskać dysk a także zmniejszać otwory międzykręgowe.

Twardość poduszki medycznej

Borykając się z problemami kręgosłupa liczy się również w procesie rehabilitacji twardość wybranej przez nas poduszki. Niestabilne podłoże może powodować jedynie powiększenie się problemów, schorzenia, a co za tym idzie bólu. Dodatkowo bardzo miękka poduszka nie będzie adekwatnie kontrolować stawów i poszczególnych kręgów kręgosłupa. Zbyt miękkie podłoże powoduje narastanie kłopotów z kręgosłupem. Oczywiście wybrana przez nas twardość powinna być adekwatna dla naszych potrzeb.

Idealny punkt podparcia dla kręgosłupa

Rehabilitacja kręgosłupa jest niezwykle ważnym aspektem jeśli chcemy zachować go w zdrowej pozycji. Jednakże poduszka odgrywa tutaj kluczową rolę albowiem powinna stanowić równomierne podparcie głowy, co na pewno zabezpieczy nasz kręgosłup. Jeśli w czasie snu podparciem dla głowy będzie szyja nie obędzie się bez problemów i bólu. Jedynym trafnym rozwiązaniem jest podparcie i znalezienie jego idealnego punktu.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *