Co słychać na siłowni

Jak poprawnie używać poduszek ciążowych?

Jak poprawnie używać poduszek ciążowych?

Poduszki ciążowe to produkt, dzięki któremu można bardziej zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie w trakcie ciąży. Poduszki ciążowe nie są zwykłym produktem, który można nabyć w zwykłym sklepie. Przede wszystkim wyróżnia je kształt oraz materiał, z którego są one wykonane. Poduszki ciążowe są produktem stosowanym zamiast zwykłych poduszek zarówno w trakcie snu jak i w trakcie odpoczynku w ciągu dnia. Jest to produkt, który wydatnie pomaga kobiecie w ciąży, aczkolwiek powinien być on odpowiednio dobrany oraz odpowiednio stosowany.

Poduszki ciążowe – kształty

W sklepach medycznych można zetknąć się z wieloma różnymi kształtami poduszek medycznych dla kobiet w ciąży. Ich właściwy dobór jest ważny, ponieważ każda kobieta ma nieco odmienne upodobania jak i nieco inne rozmiary. Poduszki medyczne dla kobiet w ciąży występują w wielu różnych kształtach. Do tych najbardziej popularnych można zaliczyć poduszki w kształcie litery E, U, J, C oraz w kształcie cyfry 9. Wybór zależy od pozycji, w której dana kobieta zazwyczaj zasypia oraz w której odpoczywa. Kształt poduszek ciążowych nie jest niczym przypadkowym. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby stanowić podparcie zarówno dla głowy, brzucha, pleców jak i dla nóg.

Poprawne stosowanie poduszek ciążowych sprowadza się zatem do dobraniu modelu do własnych wymagań, dobraniu rozmiaru. Poduszki ciążowe powinny być stosowane za każdym razem, gdy kobieta odpoczywa lub kładzie się do snu. Ważne jest to, aby o niej nie zapominać nawet w pierwszym trymestrze ciąży, gdy ból pleców może jeszcze nie doskwierać.

Poduszki ciążowe – korzyści z zastosowania

Stosowanie poduszek ciążowych jest zalecane w każdym trymestrze ciąży. W odróżnieniu od zwykłych poduszek, te są wykonane ze specjalistycznego materiału, co daje jej przewagę. Mowa jest o piance poliuretanowej, która odznacza się pewną sprężystością. To ma znaczenie w kontekście idealnego wpasowania się do kobiecego ciała. Mówiąc o konkretnych korzyściach związanych ze stosowaniem poduszek dla ciężarnych, wskażemy na:

 • – likwidacja lub ograniczenie uporczywego bólu pleców
 • – likwidacja bólu karku
 • – likwidacja bólu nóg oraz powstałych obrzęków
 • – zlikwidowanie napięcia mięśniowego
 • – zlikwidowanie nacisku na rdzeń kręgowy

Poduszki dla ciężarnych powodują uzyskanie dobrego podparcia kręgosłupa, dzięki czemu nie ma mowy o jakimkolwiek przeciążeniu oraz bólu. W momencie zakupu takiego artykułu, należy przede wszystkim odpowiednio dobrać poduszkę dla siebie. Kupując ją w profesjonalnym sklepie medycznym można liczyć na fachową pomoc pracowników. Dzięki temu nie ma mowy o złym doborze.

Warto jednak podkreślić, iż jeśli niewłaściwie dana poduszka będzie dobrana do konkretnej kobiety, to musi się ona liczyć z tym, że poduszka nie będzie spełniała swojej podstawowej roli. Tym samym ów wybór ma tutaj kluczowe znaczenie. Ponadto kupując ją w profesjonalnym sklepie medycznym można mieć pewność, że jest ona oryginalna i tym samym jest ona w pełni bezpieczna dla kobiet w ciąży.

4 komentarze

 1. Daniel pisze:

  Pewnie nieraz zdarzylo ci sie nie wiedziec, jak skorzystac ze sprzetow dostepnych na silowni. Zamiast swiecic oczami i sie usmiechac, obejrzyj nasze fitnessowe filmy instruktazowe, ktore krok po kroku objasnia ci, jak cwiczyc na danych sprzetach na silowni. Trener personalny przeprowadzi cie przez te nauke, dzieki czemu twoje cwiczenia i cale treningi beda bardziej efektywne, a ty szybciej wyrzezbisz swoja sylwetke.

 2. Solomon pisze:

  Kolejny ksztalt poduszki ciazowej to ksztalt laski lub litery „J”. Oba konce poduszki sa pogrubione, dzieki czemu pod glowa i miedzy kolanami poduszki jest wiecej. Dluzsze ramie poduszki mozna zaginac, dzieki czemu zwiekszaja sie mozliwosci zmiany pozycji w nocy. Wiekszosc poduszek ciazowych w ksztalcie litery „E” lub „C” ma mozliwosc dolaczenia do nich specjalnych zaczepow, dzieki czemu poduszka moze pelnic role poduszki do karmienia. Wtedy podluzna poduszka otacza matke wokol talii, gdzie jest przymocowana. Dziecko jest stabilnie o nia oparte. Pozwala to spokojnie karmic dziecko, w prawidlowej pozycji do karmienia. Zmniejsza to obciazenie plecow i ramion karmiacej matki.

  • NaSiłowni pisze:

   Zgadza się, dziękujemy serdecznie za komentarz na ten temat i polecamy lektury podobnych artykułów tematycznych z naszego serwisu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *