Co słychać na siłowni

Odchudzanie i medycyna chińska

medycyna chińska

Medycyna chińska to dziedzina, której wiele osób bezgranicznie ufa. Inne osoby odrzucają ją bezwzględnie, a dla jeszcze innej grupy osób stanowi ona nie lada tajemnicę. Medycyna chińska tymczasem to zbiór bardzo rozległej wiedzy. Jeśli sięgniemy do źródła, jeśli sięgniemy po faktyczne starochińskie sposoby na leczenie różnych schorzeń, to możemy liczyć na skuteczność. Owa medycyna odnosi się do bardzo wielu różnych dziedzin. Jedną z nich na pewno jest odchudzanie. Problem, który współcześnie de facto dotyczy bardzo wielu osób, z którym walczy bardzo wiele osób to nadwaga i otyłość.

Sposoby na skuteczne odchudzanie

Sposobów jest wiele, ale tych skutecznych tak naprawdę niewiele. Aby móc skutecznie się odchudzić, aby móc trwale się odchudzić, możemy między innymi sięgnąć właśnie po pewne metody znane nam z medycyny starożytnych Chin. O jakie sposoby tutaj chodzi? Bynajmniej w błędzie będzie ten, kto myśli, iż chodzi nam o sięganie po jakąś magię, po jakieś czary, po jakieś drogie, tajemne zioła. Medycyna chińska w kontekście skutecznego odchudzania się to tak naprawdę bardzo dobrze znane nam metody. Pierwszym ze sposobów jest zamiana spożywania słodyczy na pokarmy o gorzkim smaku. Wydaje się to czymś absurdalnym? W medycynie chińskiej uważa się, że gorzki smak, który nomen omen jest trudny do przełknięcia, powoduje oczyszczenie organizmu z różnego rodzaju toksyn. Poza tym również gorzki smak powoduje zwiększone wydzielanie enzymów trawiennych przez ludzki organizm, a tym samym również na zwiększone uczucie sytości, jakie będzie człowiekowi towarzyszyło. Na jakie konkretne produkty warto tutaj postawić? Na pewno można tutaj zaliczyć takie produkty jak chociażby szparagi, gorzkie melony, jak ogórki oraz niektóre rodzaje sałat. Innym sposobem jest poruszanie QI.

Czym jest QI?

Jest to życiowa energia towarzysząca każdemu człowiekowi. Można to uzyskać między innymi dzięki stosowaniu odpowiednich ćwiczeń. Mowa jest między innymi o jodze, o tai chi czy też o kontrolowaniu oddechu. Poza tym jest to również możliwe dzięki włączeniu do codziennej diety pewnych produktów żywnościowych. Przede wszystkim jest to zielona herbata, aczkolwiek nie tylko ona. Do tych produktów jak najbardziej włączamy także melon, seler, dynię oraz nasiona słonecznika. Do kolejnych sposobów na odchudzanie, które są nam znane właśnie z medycyny chińskiej, jest zwiększenie spożywania różnego rodzaju wywarów oraz ziołowych herbatek. Tym samym należy odrzucić wszelkiego rodzaju napoje słodkie, wszelkiego rodzaju soki. Oczywiście przy tym wszystkim nie należy się pozbywać z codziennej diety elementów zapewniających nam różnego rodzaju mikroelementy. Coś, co jest dla nas oczywiste, co wydaje się czymś naturalnym, to zwiększona ilość wypijanej wody.

Nie każdy jednakże tenże element będzie wiązał z medycyną chińską. Woda powoduje oczyszczenie ludzkiego organizmu z różnego rodzaju toksyn, a tym samym mobilizuje ona organizm do tego, aby skuteczniej walczyć z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej Ostatnim z elementów wpływających na skuteczniejsze odchudzanie jest uciskanie określonych punktów akupresury. Są to głównie punkty znajdujące się w okolicach ludzkich uszu. Jeśli więc w procesie odchudzania wszelkie inne metody zawodzą, to warto jest zwrócić się do tego, co jest skuteczne, a chodzi tutaj właśnie o medycynę chińską.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *