Co słychać na siłowni

Jaki program antywirusowy warto wybrać?

Jaki program antywirusowy warto wybrać?

W dobie XXI wieku nietrudno o wirus w systemie komputerowym. Dzieje się tak chociażby za pośrednictwem internetu, gdzie hakerzy aż czekają, by włamać się na naszą pocztę e – mailową, a stamtąd już prosta droga do rozsyłania spamów, które z czasem coraz bardziej zaczynają hamować pracę naszego komputera. To samo tyczy się również popularnych portali społecznościowych, gdzie nagle samoistnie, bez naszej woli nasz profil zaczyna „wysyłać” reklamy (najczęściej w obcym języku) do naszych znajomych. Ci nieświadomi otwierają ją i to samo zaczyna dziać się na ich koncie. Koło się zamyka, a wirus się rozprzestrzenia.

Zresztą nie tylko przez internet jesteśmy zagrożeni wirusem. Jak się okazuje można go przenieś chociażby poprzez przeniesienie nieodpowiedniego pliku przez pendrive kolegi. W odpowiedzi na ten problem tak wiele zaczęto mówić o programach antywirusowych. Często jednak ludzie pytają – który jest najlepszy? W odpowiedzi na ten problem postanowiliśmy powiedzieć nieco więcej o programach antywirusowych, które w ostatnich latach cieszą się największym zaufaniem, i omówiliśmy czołowe naszym zdaniem programy tego typu.

Czołowe programy antywirusowe

  1. Bitdefender Total Security Multi-Device 2017 – czołowy program. Nie tylko obsługuje wiele marek naszych urządzeń, ale i przez cały okres zainstalowania regularnie aktualizuje całą swoją prace, dzięki czemu nasz komputer chroniony jest przez 24 godziny na dobę. Ponadto ma zerowy wpływ na ogólną pracę samego komputera.
  2. Bitdefender Internet Security 2017 – podobnie jak program wyżej. Nie tylko chroni urządzenia przed złośliwymi wirusami, ale za dodatkową zaletę uważa się fakt, że nie wysyła fałszywych ostrzeżeń.
  3. Norton Security Deluxe 2017 – program ten przede wszystkim sprawdza bezpieczeństwo użytkowania poszczególnych aplikacji. Ponadto zawiera funkcje dodatkowe umożliwiające jeszcze lepszą ochronę przed wirusami i podejrzanymi funkcjami.
  4. Kaspersky Total Security 2017 – jest to program, który swoim działaniem ma możliwość obsłużyć aż trzy urządzenia jednocześnie. Dodatkowo posiada specjalny tryb, który umożliwia przeglądanie sieci jednocześnie blokując przeglądanie Twojej historii odwiedzin danych witryn. Koszt takiego programu to jednak ok. 300 zł, biorąc jednak pod uwagę wyżej wymienione aspekty bezpieczeństwa program jest warty swojej ceny.
  5. G Data Internet Security 2017 – na ten moment program ten zajmuje bardzo wysokie miejsce w kwestii zachowania bezpieczeństwa. Nic dziwnego, bowiem posiada m.in. takie funkcje jak: antywirus, zapora sieciowa, ochrona przed spamem, czy rozbudowany moduł kontroli rodzicielskiej.
  6. McAfee Total Protection 2017 – inaczej program określany jest jako skaner antywirusowej, oraz bezpośrednia ochrona przeglądarki internetowej, czy poczty e – mail. Jako ciekawostkę warto dodać, że w koszcie subskrypcji mamy dostęp do True Key by Intel Security, które umożliwia rozpoznanie twarzy, czy odcisków palca.
  7. ESET Internet Security 10 –kolejny, bardzo dobry program. Nie tylko ochrania przeglądarkę internetową, ale i pozwala np. na skanowanie rutera, dzięki czemu otrzymujemy informacje na temat podatności na ew. ataki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *