Co słychać na siłowni

Poznawanie ludzi na czacie – co nam daje?

Poznawanie ludzi na czacie – co nam daje?

Zdaje się, że w dobie internetu zdecydowanie częściej i więcej komunikujemy się w sieci, niż w tzw. „realu”. Oczywiście ma to zarówno swoje wady, jak i zalety. Nie mniej jednak należy przyznać, że taka forma komunikacji już zyskała ogromną popularność, a ta zdaje się wciąż wzrastać. W odpowiedzi na ten problem postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej tajnikom serwowania w sieci.

W internecie jesteśmy odważniejsi

W nawiązywaniu relacji internet bardzo często pomaga ludziom, którzy z natury są nieśmiali, lub mają różnego rodzaju kompleksy. Czatowanie online nie wymaga nawet konieczności udostępniania swojego zdjęcia. W związku z tym nie musisz od razu ujawniać się nowo poznanej osobie, a dopiero, gdy np. lepiej ją poznasz. Taka forma kontaktu bardzo często znana jest w przypadku osób z niepełnosprawnościami, którzy często napotykają bariery związane ze wstydem względem własnej fizyczności. Poznawanie ludzi na czacie jest dla nich łatwiejsze i rodzi mniej komplikacji.

Udowodniono również, że czatując w internecie z reguły potrafimy lepiej się otworzyć, niż w sytuacji, gdy spotykamy się z osobami „oko w oko”. Pomaga też to nam uniknąć nieprzewidzianych sytuacji, które mogą narażać na kompromitacje i wstydliwe sytuacje po któreś ze stron. Wracając na moment do tematu zdjęcia jeśli zdecydujesz się na udostępnienie to zwykle jak wiadomo staramy się wstawić to na którym wygląda się najkorzystniej, bo jak wiadomo – pierwsze dobre wrażenie liczy się także w wirtualnej rzeczywistości. W tym wypadku mowa jest nie tylko o portalach randkowych, ale i nawiązywaniu typowo przyjacielskich relacji.

Grupy tematyczne

Każdy z nas ma swoje hobby, a co za tym idzie szuka ludzi, którzy je podzielają. W związku z tym w internecie nie brakuje różnego rodzaju stron internetowych, a przede wszystkim forów internetowych, w tym także na portalach społecznościowych (tzw. grupy dyskusyjne), które jednoczą miłośników danej tematyki.

Wsparcie też się liczy

Alkoholizm, anoreksja, bulimia, depresja, czy nerwice lękowe – tego typu choroby w mediach nie są już tematem tabu. Swoimi doświadczeniami dzielą się chociażby sławne osoby z całego świata. Tym samym chcą dodać wsparcia osobom, które nadal wstydzą się swojego problemu. Jedną z popularnych metod terapii są tzw. grupy wsparcia, które coraz częściej pojawiają się także w internecie, poprzez różnego rodzaju fora dyskusyjne. Taka rozmowa z osobami i ich rodzinami, które mają podobny problem bardzo pomaga, a i z takich znajomości często nawiązują się trwałe przyjaźnie… Coraz częściej też mówi się o terapiach indywidualnych właśnie za pośrednictwem internetu. Daje nam to także możliwość rozmowy niemal o każdej porze dnia.

Komunikacja w pracy

Wiele współczesnych firm działa przede wszystkim, lub wyłącznie w internecie nie mając nawet swojej konkretnej siedziby, a jedynie adres do korespondencji. W związku z tym komunikacja między poszczególnymi pracownikami odbywa się poprzez czat, czy grupy do których dołączani są poszczególni pracownicy firmy. W tej formie również przesyłane są zrealizowane zlecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *