Co słychać na siłowni

Manicure hybrydowy – wady i zalety

W ostatnim czasie zyskał sporą popularność, gdzie chwali się go nie tylko za efektowność, ale i efektywność. Manicure hybrydowy – bo o nim mowa to sposób na piękne paznokcie, które w najlepszym przypadku mogą utrzymać się nawet do 4 tygodni.  W związku z tym chętnie stosowany jest przez Panie, które wybierając się na wakacje nie chcą zabierać ze sobą bagażu dodatkowych kosmetyków. Jak każdy zabieg kosmetyczny ma jednak swoje wady i zalety. Warto więc przyjrzeć się im nieco bliżej.

Manicure hybrydowy – jak to wygląda?

Zanim o wadach i zaletach, warto powiedzieć sobie nieco więcej jak wygląda sam zabieg. Początek jak przy tradycyjnym manicure. Płytka paznokcia jest przygotowywana i oczyszczana ze skóry. Następnie nakłada się bazę w formie żelu, która następnie utwardzana jest w lampce UV. Po nałożeniu bazy w zależności od potrzeby i rodzaju lakieru nakłada się 2-3 jego warstwy, gdzie każda z nich również utwardzana jest w lampce UV. Manicure hybrydowy daje możliwość wykonania dodatkowych zdobień, sam zabieg trwa ok. 40 minut, przy czym przy zdobieniach czas ten wydłuża się. Lakier hybrydowy różni się od tradycyjnego tym, że nie można go zmyć zwykłym zmywaczem, a jedynie przy pomocy acetonu.

Wady manicure hybrydowego

Do wad zalicza się przede wszystkim wysuszanie paznokci, dlatego po zejściu lakieru warto paznokcie naturalnie odżywiać. Więcej o naturalnych nawilżaczach skóry i paznokci można przeczytać tutaj. Ponadto już po krótkim czasie można zauważyć wyraźny odrost paznokcia. Uzupełnianie odprysków i ubytków za pomocą manicure hybrydowego jest niezwykle trudne. Należy też uważać zarówno na sam rodzaj lakieru, jak i odpowiedni sposób jego zdejmowania, gdyż źle dobrane produkty mogą zniszczyć płytkę paznokcia. Wiele dyskutuje się również na temat możliwie szkodliwego promieniowania UV. Udowodniono jednak, że jeden zabieg równa się ok. 2 minutom spędzonym na słońcu.

Zalety

Lakiery hybrydowe dają efekt błyszczących paznokci czego nie mają lakiery tradycyjne. Oprócz tego mamy zdecydowanie większy wybór lakierów (i wzorów). Sam rezultat jest efektowny, skóra paznokci nie ma dodatkowych plam od lakieru. Manicure hybrydowy daje możliwość długich paznokci, których płytka dodatkowo jest chroniona. Sam zabieg jest na tyle bezpieczny, że mogą go stosować nawet kobiety w ciąży.

Czy można wykonać samemu?

Oczywiście jest możliwość zakupu zarówno lamp z UV, jak i lakierów hybrydowych. Sam zabieg musi być wykonany precyzyjnie, dlatego jeśli nie masz odpowiedniego przygotowania lepiej skorzystać z usług fachowca. Tym bardziej, że koszt sprzętu jest dość wysoki.

By: Anna D.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *