Co słychać na siłowni

Dieta dla włosów i paznokci

Chcesz zadbać o włosy i paznokcie? Twoje paznokcie łatwo się łamią, zaś włosy rozdwajają? Zastanów się jakich witamin i minerałów potrzebuje Twój organizm, aby zregenerować swe siły, a co za tym idzie, aby włosy, skóra i paznokcie stały się mocne i piękne.

Słabe włosy i paznokcie

Słabe włosy i paznokcie to problem nie tylko kobiet, ale i mężczyzn. Są one reakcją naszej ubogiej diety, braku witamin oraz minerałów. Przede wszystkim paznokcie i włosy potrzebują diety, która jest bogata w białko, a także w witaminy A, E i witaminy z grupy B. Niedobory tych witamin mogą pojawić się szybko i w bardzo łatwy sposób. Dzieje się tak wówczas kiedy się odchudzamy, bądź też jemy nieregularnie i takie posiłki, jakie to nie mają zbyt dużej ilości witamin.

Usuń toksyny z organizmu

Zanim przystąpisz do uzupełniania witamin w organizmie, warto oczyścić go z zalegających toksyn. Przede wszystkim z jadłospisu należy wyeliminować żywność wysoko przetworzoną taką jak chipsy, dania typu fast food, słodycze. Warto usunąć również słodycze, ograniczyć kawę, herbatę ponieważ to one „pożerają” minerały i witaminy.

Co jest niezbędne dla paznokci i włosów

Włosy i paznokcie potrzebują witamina z grupy B. dodatkowo niezwykle dla nich ważne są również minerały takie jak cynk, miedź i krzem. Warto więc jeść pestki dyni, słonecznika, a także migdały i orzechy. Również kalarepa i seler mają ogromną moc witamin.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *