Co słychać na siłowni

Trening obwodowy

trening obwodowy

Możemy mówić o bardzo wielu różnych formach treningów. Oczywiście każdy rodzaj treningu jest przeznaczony do osiągania bardzo konkretnych korzyści. W tym miejscu chcemy nieco bliżej przyjrzeć się zagadnieniu treningu obwodowego. Przede wszystkim musimy w tym miejscu zaznaczyć, że jest to trening przeznaczony dla osób pragnących uzyskiwać stosunkowo szybkie efekty. Tym samym najczęściej sięgają po niego osoby chcące jak najszybciej zrealizować zamierzone cele. W głównej mierze mowa jest o osobach chcących jak najszybciej utracić określoną ilość zbędnych kilogramów.

Czym jest trening obwodowy?

Przede wszystkim mówiąc o treningu obwodowym, wskażemy na to, że jest on połączeniem ćwiczeń na redukcję tkanki tłuszczowej oraz ćwiczeniami, dzięki którym będzie można mówić o wzmocnieniu wszystkich partii mięśniowych. To ma bezpośrednie przełożenie na osiągane efekty. Można zatem powiedzieć, że trening obwodowy pozwala skutecznie zwiększyć siłę mięśni, pozwala wysmuklić sylwetkę ciała, pozwala zwiększyć wytrzymałość mięśni. Jest to trening, który jak najbardziej można polecić osobom początkującym. W tym względzie bowiem nie ma mowy o tak dużym obciążeniu mięśni i stawów jak ma to miejsce w przypadku innego rodzaju treningów fizycznych. Na czym konkretnie polega trening obwodowy? Jest to metoda ćwiczeń, w której mamy do czynienia z wykonywaniem określonych ćwiczeń na dużej intensywności.

Różnorodność ćwiczeń

Wykonujemy różne ćwiczenia jedno po drugim w całej serii, a następnie powtarzamy to, co już zostało wykonane. Istotnym elementem treningu obwodowego na pewno jest to, że można dzięki niemu wzmacniać w jednym czasie różne partie mięśniowe. Tenże fakt sprawia nie tylko to, że jednocześnie pracujemy nad różnymi partiami mięśni, ale ponadto również mowa jest w tym miejscu o braku możliwości przeciążenia mięśni, ponieważ okresowo odpoczywają one podczas gdy inne w tym samym czasie poddawane są intensywnym wysiłkom.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *