Co słychać na siłowni

Kreatyna osobno czy w połączeniu?

trening

Kreatyna to ten suplement diety dla sportowców, po który obecnie sięga bardzo wielu sportowców i jest to oczywiście jak najbardziej słuszne podejście, ponieważ kreatyna to bardzo skutecznie wspomagający nasze wysiłki suplement diety. W tym miejscu jednakże nie chcemy mówić o efektach jej stosowania, ale chcemy w sposób szczególny wskazać na inny element, a mianowicie na to czy kreatyna powinna być stosowana oddzielnie, czy też może znacznie lepszą opcją będzie stosowanie kreatyny w połączeniu z innymi substancjami?

Skuteczna kreatyna?

Okazuje się, że przyjmowanie kreatyny, jako osobnej substancji może dla nas być nieskuteczne, może nam nie dać tego, na co liczymy i czego oczekujemy. Dlatego też, jeśli stawiamy na kreatynę, to należy połączyć ją z innymi składnikami, dzięki którym będziemy mogli mówić o znacznie większej skuteczności, o znacznie lepszym działaniu. Dotyczy to każdego, aczkolwiek w sposób szczególny musimy w tym miejscu wskazać na sportowców, dla których wyższy poziom masy mięśniowej to bardzo często jest element podstawowy, bardzo często jest to element kluczowy, główny cel do osiągnięcia. Takie elementy jak zwiększona ilość sodu czy też zwiększona ilość insuliny bardzo mocno wpływają na skuteczność działania kreatyny. Dlatego też właśnie zaleca się przyjmowanie kreatyny wraz z glukozą jak również z węglowodanami i białkami.

Kreatyna a mięśnie

Dzięki przyjmowaniu kreatyny wraz z węglowodanami, wraz z glukozą, możemy mówić o znacznie większej absorpcji kreatyny do mięśni, a tym samym możemy mówić o znacznie większej skuteczności jej działania, jej wspomagania naszych wysiłków o wyższy poziom masy mięśniowej. Nie należy, więc kreatyny przyjmować samoistnie, nie należy kreatyny przyjmować osobno, ale należy dodatkowo wspomóc się węglowodanami, dodatkowo należy łączyć kreatynę z węglowodanami, co da nam znacznie lepsze rezultaty. Niektóre osoby mówią o tym, iż kreatyna nie jest wystarczająco skuteczna, aczkolwiek często wynika to z niewłaściwego jej dawkowania, gdyż tak naprawdę wiele nam ona pomaga.

By: Bartek M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *