Co słychać na siłowni

Liczy się regularność treningu

mass mutant

Trening czyni mistrza. To powiedzenie z pewnością zna każdy z nas i każdy z nas jakoś podświadomie uznaje to za prawdę. Jednakże w tym miejscu chcemy jeszcze mocniej położyć nacisk na to, że osiągnięcie jakiegokolwiek celu treningowego zależy właśnie od naszego treningu, od naszych wysiłków. Niezależnie, bowiem od tego, o jakiej dyscyplinie sportowej mówimy, niezwykle istotnym elementem jest właśnie dobrze skonstruowany plan treningowy i jego realizacja. To jednakże nie wszystko, na co w tym miejscu w sposób szczególny zwracamy uwagę. Bardzo istotnym elementem wpływającym na skuteczność treningu, jest jego regularność.

Rezultaty treningu

Nie ma mowy o jakichkolwiek skutkach, a tym bardziej nie ma mowy o osiągnięciu założonych rezultatów, jeśli nie będziemy trenowali w sposób regularny. Nie mówimy, aby nasz trening odbywał się każdego dnia, ale musimy dołożyć starań, aby był on regularny. Jak bardzo regularny? Na pewno w dużej mierze zależy to od tego, jakie cele sobie stawiamy i jak szybko chcemy je osiągnąć. Wiele zależy również od tego, na jakiej dyscyplinie sportowej się opieramy, o jakiej dyscyplinie sportowej mówimy. Regularność treningu to jeden z głównych elementów, które powinny być ujmowane w planach treningowych, które powinny być sportowcom uświadamiane.

Niezadawalające efekty

Jeśli bowiem będziemy trenowali przez tydzień każdego dnia, a potem przez tydzień zaprzestaniemy treningu, to można z dużą dozą pewności powiedzieć, że nie osiągniemy żadnych zadowalających nas rezultatów i tym samym istnieje bardzo duże zagrożenie, że całkowicie sobie odpuścimy dalszy trening. Największym zagrożeniem dla naszego treningu jesteśmy my sami, jednym z największych zagrożeń jest brak widocznych rezultatów, a te w dużej mierze osiąga się nie inaczej jak właśnie przez ową, wspomnianą wyżej regularność poszczególnych sesji treningowych. Jeśli w naszym treningu zdamy się na profesjonalnego trenera, ten powinien nam ułożyć nasz plan treningowy tak, aby przyniósł on oczekiwane rezultaty, ale jeśli układamy go sami, to bacznie uważajmy.

By: Bartek M.

2 komentarze

  1. Adam OS pisze:

    Możesz wybrać cel, na którym chcesz się skupić, na przykład zrzucenie wagi, lepsze wyniki w bieganiu czy praktykowanie jogi. Dzięki przejrzystemu rozplanowaniu aktywności na każdy dzień, nie będziesz musiała obawiać się o regularność treningu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *