Co słychać na siłowni

Efekt szybko widoczny

bcaa

Można się zastanawiać nad tym, dlaczego kreatyna jest tak bardzo chwalonym suplementem diety dla sportowców, ale jeśli spojrzymy na efekty jej zastosowania, to nasze pytanie przestanie być aktualne, a my przestaniemy mieć jakiekolwiek wątpliwości. Już kilka dni stosowania kreatyny powoduje, że uzyskujemy widoczny rezultat wizualny. Nasze mięśnie stają się większe i bardziej „napompowane”. Warunkiem jest oczywiście również regularne trenowanie na siłowni oraz stosowanie odpowiedniej, dobrej diety.

Dla sportowców

Niemniej jednak to właśnie kreatyna jest tym suplementem diety dla sportowców, który daje nam najbardziej widoczne efekty w dosyć krótkim czasie. Jeśli efekty są widoczne, zazwyczaj motywuje nas to do zwiększonego wysiłku i o to tutaj chodzi. Większe mięśnie, widoczne efekty zwiększenia masy mięśniowej są wynikiem niczego innego jak zwiększenia w nich poziomu kreatyny. Tenże wzrost może wynosić nawet 50%, aczkolwiek, jeśli będzie mniejszy, to nie należy oczywiście tym faktem się martwić, ale nadal należy intensywnie pracować. Stosowanie kreatyny to niemalże natychmiastowe zwiększenie wydolności naszych mięśni, dzięki czemu nasz organizm ma możliwość wykonania większej pracy, co właśnie przyczynia się bezpośrednio do zwiększenia poziomu masy mięśniowej, aczkolwiek nie tylko.

Kreatyna a masa

Kreatyna bardzo dobrze wpływa również na inny bardzo istotny aspekt, a mianowicie chodzi nam w tym miejscu o wpływ na utratę zbędnej tkanki tłuszczowej. Osoby, które za swój cel obierają sobie zmniejszenie poziomu tkanki tłuszczowej, także z powodzeniem mogą wspomagać się właśnie kreatyną, która przy odpowiedniej diecie oraz odpowiednim, intensywnym treningu daje im bardzo wymierne efekty. Stosowanie kreatyny to lepsze efekty anaboliczne, to lepsza sylwetka ciała, to same korzyści. Oczywiście w tym miejscu bardzo ważnym aspektem jest to, aby kreatynę w odpowiedni sposób dawkować, aczkolwiek wystarczy w tym miejscu spojrzeć na wskazówki zawarte na opakowaniu i się do nich dostosować, a wszystko będzie jak należy.

By: Bartek M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *