Co słychać na siłowni

Obecnie kreatyna uważana jest za jedną z najsilniej działających substancji na masę ciała. Co więcej jest to substancja bardzo bezpieczna, której stosowanie nie przynosi żadnych skutków ubocznych. Z tego też względu kreatyna stosowana jest niezwykle często zarówno przez profesjonalnych sportowców, jak i przez amatorów, którzy często sport traktują jedynie, jako codzienny dodatek do diety. Warto, więc wiedzieć, co daje nam kreatyna i jakie zalety ma dla naszego organizmu.

Czym jest kreatyna?

Zacznijmy od tego, że kreatyna jest to jeden z najsilniej działających na nasz organizm suplementów, jakie możemy stosować w naszej codziennej diecie. Ten związek organiczny zbudowany jest z białek, jakie naturalnie znajdują się w tkance mięśniowej. Zadaniem, jakie doskonale wypełnia kreatyna jest gromadzenie energii we wszystkich mięśniach. Jeśli więc poziom kreatyny w naszym organizmie jest

Efekty stosowania kreatyny

Kreatyna, którą to przyjmujemy w postaci monohydratu zwiększa zapasy energii w naszych mięśniach nawet o czterdzieści procent. Tym samym nasze ciało jest zdolne do znacznie większych wysiłków fizycznych, aniżeli było to możliwe wcześniej. Dodatkowo kreatyna sprawia, że po intensywnym treningu o wiele szybciej dochodzi do zregenerowania się naszego organizmu i odzyskania siły. Przyjmowanie kreatyny zwiększa, więc efektywność ćwiczeń, albowiem możemy wykonywać większą ilość powtórzeń. Dodatkowo kreatyna powoduje szybki przyrost masy mięśniowej, ale także sprawia, że zwiększa się nasza siła. Każdy, kto regularnie przyjmuje kreatynę w swojej diecie może liczyć na wzrost wydolności fizycznej nawet o dwadzieścia procent. Należy mieć na uwadze, że kreatynę trzeba stosować przez dłuższy czas, w sposób regularny, albowiem tylko dzięki systematyczności możemy osiągnąć idealne wyniki i efekty. Jeśli suplementacja jest długotrwała możemy liczyć na naprawdę znakomite efekty. Aby osiągnąć idealne wyniki, o jakich zawsze marzyliśmy najlepiej połączyć przyjmowanie kreatyny z treningiem fizycznym oraz zawsze właściwą i adekwatną dietą.

http://fitness-inspiracje.pl/kreatyna-w-kilku-slowach/

By: Bartek M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *