Co słychać na siłowni

Suplementy dla początkujących

suplementy dla początkujących na siłowni

Choć wakacje się skończyły, to wcale nie oznacza, że nie marzymy o ładnej sylwetce. Bo przecież kto powiedział, że ta obowiązkowa jest wyłącznie na plaży. Nie zapominając o tym, że ,,w zdrowym ciele, zdrowy duch”, a więc ładna figura, to też plus dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.

Poniżej powiemy o tym jakie suplementy są ważne w przypadku osób rozpoczynających trenowanie, gdzie istotny jest zarówno ich dobór, jak i dawkowanie.

Siła Twojego ciała

Przy czym należy pamiętać, że odporność również jest bardzo ważna. Zwłaszcza na początku właśnie, gdy organizm trenującego jest tak podatny na kontuzje i urazy. Od zawsze wiemy, że podstawowym budulcem naszych kości, mięśni i stawów jest białko. W związku z tym nie powinno go zabraknąć w organizmie trenującego, zwłaszcza, że osoby prowadzący aktywny tryb życia tracą go znacznie szybciej. Kolejny niezbędny składnik, to kreatyna, która pełni role ,,paliwa” dla organizmu zapewniając mu energie. Wracając jednak do białek, to kolejnym ważnym suplementem jest EAA. Mamy tu również kwas d-asparginowy, który odpowiedzialny jest za poziom testosteronu we krwi. Testosteron jak wiemy z kolei bierze udział w rozwoju tkanki mięśniowej. .

Dobór suplementów – na co należy zwrócić uwagę?

Niezależnie od tego jakie rezultaty chcemy uzyskać, czy jest to szczupła sylwetka, plaski brzuch, czy wzrost mięśni. Dobierając suplementy warto zawrócić uwagę na kilka kryteriów. Do głównych należy przede wszystkim płeć, wiek, wzrost i waga. Do bardziej szczegółowych można zaliczyć między innymi obwód pasa, klatki piersiowej, czy uda. Ważne też, czy trenujący nie cierpi na choroby przewlekłe. Tym bardziej, że musimy pamiętać, że same suplementy zadziałają tylko w połączeniu z pakietem ćwiczeń, oraz odpowiednią dietą.

Dieta w połączeniu z suplementami

Czyli jak już wyżej zostało wspomniane te dwa czynniki razem gwarantują sukces. W tym momencie należy też wspomnieć o wartościach odżywczych, które traci się podczas ćwiczeń. Same suplementy nie są w stanie uzupełnić tych braków, a potrzeba jest naturalnych produktów zawierających białko, oraz węglowodany. Przyglądając się diecie należy zwrócić uwagę na to, których składników brakuje w organizmie, wówczas należy je uzupełnić właśnie poprzez odpowiednią suplementacje.

Ostrożność na początek

Ponieważ początki trenowania wiążą się z ryzykiem kontuzji, to warto, aby nie przeciążać go na początek. W razie problemów z kontuzją odsyłamy na stronę re-habilitacja.pl, gdzie warto zapoznać się z zamieszczonymi tam artykułami.

Pamiętaj o lekarzu

Czyli o tym, aby wszystko z nim konsultować. Zarówno dietę, plan treningowy, jak i suplementacje. Ostrzeżenie skierowane jest zwłaszcza do tych, którzy często sami ustalają rodzaj i częstotliwość przyjmowania suplementów, oraz co gorsza, kupują je z niepewnych źródeł. Jest to niebezpieczne zwłaszcza w przypadku łączenia różnych grup suplementóq. Oprócz lekarza ważna jest także opinia trenera personalnego.

Jeśli chodzi o dostępność suplementów, to można je nabyć zarówno w aptece, jak i w dobrych sklepach z akcesoriami sportowymi, oraz sklepach internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *