Co słychać na siłowni

Jakie odżywki dla początkujących?

jakie suplementy na siłowni

Liczne urazi i kontuzje, które szczególnie przytrafiają nam się na początku trenowania mogą odebrać nam motywacje do dalszego trenowania. Jest to jednak nic innego jak adaptacja całego organizmu do nowego stylu życia. Tym bardziej, że samych kontuzji możemy nie tylko uniknąć, ale i znacznie łagodzić ich objawu. Grunt, to odpowiednio dobrane treningi i dobra suplementacja. Jeśli chodzi o same suplementy, to te podobnie jak odżywki należy skonsultować z lekarzem.

Dodają nie tylko siły, ale i wzmacniają odporność

Bo w przypadku suplementów chodzi o to, aby wzbogacić oba czynniki. Tu odpowiedź jest jedna – białko i kreatyna. Białko jak dobrze wiemy, to naturalny budulec naszych kości i mięśni, z kolei kreatyna dodaje energii, zapewnia osłonę przed urazami, a dodatkowo pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej. Licznym, początkującym kontuzjom zapobiec może m.in. składnik BCCA. Suplement ten przyczynia się również do regeneracji organizmu po treningu. Kolejnym, ważnym punktem suplementacji są witaminy i minerały.

O odżywkach słów kilka

Bo najlepsze są te z dużą zawartością białka i kreatyny. Ich działanie więc jest znacznie zbliżone do wyżej wspomnianych suplementów.

Co z kofeiną?

Kofeina cieszy się ogromną popularnością zwłaszcza wśród osób, które rozpoczynają swoją przygodę z trenowaniem. I choć w praktyce jest to środek dozwolony, należy go jednak spożywać z umiarem, bowiem jej nadmiar może przynieść takie skutki uboczne jak skok ciśnienia, czy przyspieszone bicie serca.

Nastolatki powinni szczególnie uważać

Okres dojrzewania, to czas w którym zmienia się nie tylko nasze ciało, ale i umysł. Młodzi ludzie chcą mieć idealną figurę także po to, aby imponować koleżeństwu. Dlatego już 15-latkowie poszukują wskazówek dotyczących nie tylko odpowiednich treningów, ale i doboru suplementów, czy odżywek. Nie mniej jednak w przypadku tak młodego organizmu należy szczególnie uważać, gdyż w organizmie nastolatka zachodzi wiele zmian także w układzie hormonalnym. Zły dobór suplementów więc może mieć tragiczne skutki. Dlatego przy suplementacji w przypadku nastoletniej młodzieży ważna jest też dobra dieta.

Dlatego bardzo ważne też jest, aby młodzież w tym wieku nie kupowała suplementów z niepewnych źródeł.

Odżywki i suplementy – co jeszcze warto wiedzieć

Kwadrans na rozgrzewkę, to obowiązek przed każdym treningiem. Ta może składać się rozciągania, lub krótkiej przebieżki. Dobra ,,rozkręcenie” naszego ciała na początku trenowania jest bardzo ważne – może przyczynić się do braku powstawania kontuzji. Kolejny punkt – nie wychodź z domu bez butelki wody, której litrami tracimy w czasie ćwiczeń. Jeśli chodzi o strój, to w czasie zimy powinien on być ciepły, a w cieplejsze dni przewiewny, ważne też, by był wygodny i nie ,,hamował” naszych ruchów.

Pamiętajmy również, że samymi treningami nic nie wskóramy, a już na pewno nie w szybkim czasie, bo jedynie jeśli połączymy je z dietą (jak i suplementami) możemy mieć gwarancje sukcesu. Polecamy http://bodyrock.pl/ jako dodatkowe źródło informacji na ten temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *