Co słychać na siłowni

Wybór maty do fitness

maty do fitness

Aktywność fizyczna, to sposób spędzania wolnego czasu, który stał się w ostatnich latach bardzo modny. Grunt, to jednak, to profesjonalne podejście do treningów, złe podejście bowiem może przynieść bardzo złe skutki dla naszego organizmu W związku z tym liczy się każdy detal, także jeśli chodzi o kwestię podłoża. Tu idealnym rozwiązaniem wydaje się być dobra mata do fitness. Zanim jednak powiemy nieco więcej o tej macie krótko o tym dlaczego w ich przypadku tak ważny jest materiał.

Z czego jest mata? To bardzo istotne.

A to dlatego, że w przypadku mat nie tylko ważna jest kwestia samego używania, ale i utrzymania. Długość maty powinna być zgodna z naszym wzrostem. Grubość z kolei powinna być dopasowana do intensywności treningów, gdzie im większa intensywność, tym treningów, tym i mata powinna być większej grubości.

Nasz faworyt: http://www.sissel.com.pl/sissel-gym-mat-180-x-60-x-1-5-cm-w-pudelku.html

Dlaczego maty fitness?

Ich zaleta, to przede wszystkim wspomniana wyżej łatwość w utrzymaniu. Maty są cienkie, w związku z tym jeśli na przykład trenujesz w domu, to wystarczy, że zwiniesz matę w rulon i będziesz mieć problem z głowy, gdyż nie zajmie Ci dużo miejsca. Jeżeli jednak decydujesz się na treningi na siłowni, to tego typu mata ze względu na swoją lekkość pozwoli Ci swobodnie ją przewozić. Maty do fitness przeważnie dostępne są z gładkich materiałów, w związku z tym nie brudzą się. Bardzo ważne w przypadku tego typu jest to, że są antypoślizgowe, co może mieć ogromne znaczenie zwłaszcza w pierwszym okresie trenowania, gdzie nie trudno o kontuzje i urazy. To ważna informacja, gdyż wiele osób używa do treningów mat turystycznych. I choć one nie różnią się zbyt wiele pod względem materiału, to jednak nie mają właściwości antypoślizgowych.

Do tego dochodzi oczywiście sama przydatność. Maty do fitness idealnie nadają się nie tylko do typowych treningów na siłowni, ale i ćwiczeń pilates, czy aerobiku. Przeznaczona dla ludzi w każdym wieku, jest przede wszystkim gwarancją komfortu i bezpieczeństwa.