Co słychać na siłowni

Jaki wybrać program antywirusowy?

antywirus

Korzystając z komputera, laptopa, czy też tableta wyposażonego w Internet, musimy zdawać sobie sprawę, że trzeba chronić go przed wirusami, które poprzez sieć mogą do niego trafić. Pamiętać musimy, że program antywirusowy musi być dobry i wysokiej jakości aby chronił nasz komputer oraz dane przed groźnymi wirusami i innym szkodliwym oprogramowaniem.

Dobry i skuteczny antywirus

Antywirus jest podstawą bezpiecznego użytkowania Internetu. Jeśli nie zainstalujemy programu antywirusowego na naszym sprzęcie, po prostu igramy z ogniem. Dzięki zastosowaniu antywirusa zabezpieczymy nasz komputer przed groźnymi robakami i wirusami, które odnaleźć można na wielu stronach, kontach czy też mailach. Każdy antywirus zabezpiecza komputer przed programami szpiegowskimi, które to mogą niewidoczne dla użytkownika dyski aby znaleźć ważne dane, takie jak numery konta, adresy mailowe, czy hasła. Tego typu programy są bardzo ważne, dlatego powinny być używane nie tylko przez firmy i instytucje, ale również w warunkach domowych. Warto wyposażyć się w taki program, zarówno w wersji darmowej, jak i płatnej. Jak wybrać program poczytasz w PORADNIKU.

Jak wybrać antywirusa?

Programów antywirusowych jest bardzo dużo, dlatego czasem wybór adekwatnego z nich może okazać się bardzo trudny. Potrzebujemy kierować się kilkoma zasadami dzięki którym wybór będzie adekwatny i będzie znakomicie ochraniał nasz komputer przed atakiem groźnych wirusów i internetowych robaków.

Wybierając program antywirusowy powinniśmy zastanowić się nad jego jakością, ponieważ nie każdy działa w taki sam sposób. Jeśli chcesz pobrać darmowy program możesz zrobić to pobierając go z bezpiecznej strony internetowej. W następnej kolejności instalujesz go oraz rejestrujesz. Niezwykle istotne jest to, aby program był wciąż aktualizowany, bowiem dzięki temu w jego pamięci będzie znajdować się baza nawet najnowszych wirusów, które stworzone zostały przez hakerów. Aktualny antywirus pomoże ci chronić komputer, ponieważ ma wbudowany skaner, dzięki czemu może regularnie przeskanować dyski twarde komputera. Dzięki takim czynnościom możemy usunąć nawet trwale wirusy z archiwum. Każdy antywirus, który jest doskonale dostosowany do potrzeb użytkownika, jest nowoczesny, innowacyjny i profesjonalnie wyposażony zapewni nam duże bezpieczeństwo w sieci. Jednakże trzeba pamiętać, że żaden nawet najlepszy program nie daje stu procentowej ochrony. Po prostu trzeba być ostrożnym.

 

By: Aneta R.