Co słychać na siłowni

Jak zadbać o sen i dobre samopoczucie

poduszki medyczne

Aby wspomóc uzyskanie zdrowego snu, warto zadbać o dobrą jakość materaca na łóżku. Nie mniejsze znaczenie mają stosowane podczas snu poduszki. Te zwykłe mogą bowiem powodować, że tak naprawdę zarówno głowa, szyja jak i cały kręgosłup będą niewłaściwie ułożone w trakcie snu. Będzie to miało bezpośrednie przełożenie na ból pleców, który będzie dokuczał po przebudzeniu oraz uczucie niewyspania. W tym miejscu warto zatem wskazać na produkt, jakim są specjalistyczne poduszki ortopedyczne do spania. Produkt ten został stworzony właśnie po to, aby pomóc w uzyskaniu dobrej jakości snu.

Poduszka medyczna – materiał wykonania

W poduszkach ortopedycznych do spania sekretem ich działania jest użyty do ich produkcji materiał. Jest to bowiem specjalistyczna pianka memory, która posiada funkcję „zapamiętywania” kształtu ciała danej osoby lub też jest to specjalistyczna pianka poliuretanowa. Jej głównymi cechami, na które należy zwrócić uwagę są:

– sprężystość,

– elastyczność,

– wytrzymałość,

– długoletnia możliwość użytkowania, przy której ciągle będzie ona spełniać swoją rolę.

Każdy producent poduszek medycznych ma swoje odrębne zasady związane z ich tworzeniem, ale każda taka poduszka będzie tak samo skuteczna. Ważne jest jednak to, aby daną poduszkę medyczną zakupić w profesjonalnym sklepie medycznym. Ważne jest także to, aby taka poduszka posiadała stosowny certyfikat potwierdzający bardzo wysoką jakość.

Efekty działania

Poduszki ortopedyczne do spania to produkty, dzięki którym można mówić o zniesieniu napięcia powstałego zarówno w szyjnym jak i w innych odcinkach kręgosłupa Poduszki medyczne do spania zapobiegają bólowi, jak również i go niwelują. Są one  w stanie odwrócić różne negatywne zmiany zachodzące w kręgosłupie. Dzięki jej zastosowaniu ciało jest odpowiednio ułożone do snu, nie powstają żadne napięcia, co ma bezpośrednie przełożenie na wysoką jakość snu. Efektem ich działania jest brak napięć mięśni pleców, jest rozluźnienie tychże mięśni, jest uniknięcie bólu. Można taką poduszkę do spania zakupić w różnych rozmiarach, w różnej wielkości, w różnej kolorystyce. Bardzo duży wybór jest elementem, który ma duże znaczenie także w kontekście ich jakości. Efekty działania poduszek medycznych można odczuć już po pierwszej nocy ich stosowania. To bardzo istotne, gdyż daje to sporą motywację do ich stałego stosowania.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *