Co słychać na siłowni

Nie wolno bagatelizować próchnicy

próchnica zębów

Próchnica jest bardzo poważnym problemem zdrowotnym, który nie może być bagatelizowany i może skutkować różnego rodzaju efektami ubocznymi. Z jednej strony mowa jest o sytuacji, w której mamy do czynienia z ubytkami zębów, z możliwością ich utraty. Z drugiej strony próchnica zębów może powodować inne groźne dla zdrowia skutki. Za próchnicę bezpośrednio są odpowiedzialne określone bakterie. Dlatego też bardzo istotnym elementem jest stosowanie odpowiednich nawyków.

Istotne mycie zębów

Mycie zębów po każdym posiłku jest bardzo istotnym aspektem, aczkolwiek to nie wszystko. Takie zwyczaje jak podjadanie pomiędzy posiłkami oraz niedokładne mycie zębów powodują, że mamy do czynienia z pojawianiem się przebarwień na szkliwie. Ponadto również mamy wówczas do czynienia ze stanem zapalnym oraz z bólem. Dlaczego próchnica powinna być leczona? Na pewno bardzo istotnym elementem w tym miejscu jest to, że wraz z pojawiającymi się bakteriami, mamy również do czynienia z zagrożeniem ich przenoszenia przez krwiobieg do innych narządów wewnętrznych, do całego organizmu. Nieleczone i niedoleczone zęby mogą stać się źródłem powstawania stanów zapalnych w każdej części ludzkiego organizmu, w obrębie płuc, w obrębie wątroby oraz innych narządów wewnętrznych. Należy zauważyć, że w skrajnych przypadkach można nawet mówić o bezpośrednim zagrożeniu życia, ponieważ owe bakterie mogą spowodować wystąpienie zapalenia opon rdzeniowo- mózgowych oraz posocznicę. Jak już wspomniano, istotnym elementem jest regularne mycie zębów, stosowanie innych elementów jak nitki dentystyczne, ograniczenie spożycia słodyczy oraz nie podjadanie pomiędzy posiłkami.

Wizyty u dentysty

Regularne wizyty w gabinecie lekarskim także są w stanie spowodować, że próchnica nie będzie stanowić realnego zagrożenia dla zdrowia danej osoby. Ponadto także można zastosować inne, mniej znane sposoby na to, aby móc odpowiednio zadbać o swoje zęby i jednocześnie też zapobiec wystąpieniu próchnicy. Jednym z domowych sposobów na ból zębów, na krwawienie dziąseł są goździki. Ten naturalny środek ma zarówno działanie przeciwbólowe jak i działanie znieczulające. Ponadto także ma działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybicze. Wystarczy żuć przez około 20 minut cztery goździki i wówczas można sobie samemu w ten sposób pomóc. Próchnica jest bardzo poważnym schorzeniem, które jednakże przez wiele osób jest bagatelizowanych. To poważny błąd, który z jednej strony może doprowadzić do utraty zębów, ale równocześnie też można mówić o bardzo poważnym zagrożeniu dla zdrowia. Istotnym elementem związanym ze współczesną rzeczywistością jest to, że leczenie zębów w gabinetach dentystycznych nie wiąże się już z potwornym bólem, że mamy do czynienia z nowoczesnym sprzętem, z nowoczesnymi metodami jak również mamy do czynienia z różnymi środkami znieczulającymi, dzięki którym obawy o wizytę u stomatologa jak również o zjawisko bólu nie muszą mieć swojej podstawy. Możliwości dbałości o zęby są bardzo szerokie i tym samym nie wolno i nie warto owego aspektu zaniedbywać.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *