Co słychać na siłowni

Problemy ginekologiczne kobiet

ginekolog

Ginekolog – specjalista cenny dla kobiety

Są pewne sprawy, o których kobieta nie powie najbliższej przyjaciółce. Szczególnie jest to wszystko to, co dotyczy zdrowia reprodukcyjnego kobiet oraz ich współżycia intymnego. Niejedna kobieta czuje się skrępowana informując lekarza o liczbie partnerów, których miała w swoim życiu intymnym. Jednak jest to niezbędne, im więcej informacji uzyska lekarz, tym lepiej zadba o zdrowie kobiety. Lekarz zapyta też jaką formę zabezpieczenia stosuje kobieta i czy uprawia bezpieczny seks. Ważne jest też to, czy nie ma problemów z orgazmem, czy ma satysfakcję z seksu. Jeśli podczas seksu lub też po nim występują krwawienia, wówczas jest to sygnał, że coś się dzieje. Zmiany w obfitości comiesięcznego krwawienia również mogą być sygnałem zdrowotnych problemów. Przykry zapach świadczy o chorobach. Czasami tampony przyczyniają się do powstania takiego objawu chorobowego, czasami jest to wina bakterii oraz wirusów. Niejedna pani ma obawy co do tego stanu rzeczy, jednak wizyta u lekarza-ginekologa pomoże jej rozwiać takie wątpliwości. Lekarz zbada, określi przyczyny problemów zdrowotnych i zleci leczenie.

Porady ginekologa pomocne dla kobiety

Jeśli seks jest bolesny, oznaczać to może choroby – błahe problemy lub np. schorzenia nowotworowe. Istotne jest poinformowanie ginekologa o lekach zażywanych przez pacjentkę – na różne schorzenia, bo mogą one mieć wpływ na jej zdrowie intymne. Jeśli kobieta była napastowana seksualnie i odniosła obrażenia, oznacza to konieczność udzielenia jej pomocy. Trzeba zbadać, czy sprawca przemocy seksualnej nie zaraził kobiety jakąś chorobą.

Nie unikaj wizyt u ginekologa

Lekarz poradzi pacjentce jak powinna przygotować się do zajścia w ciążę. Poinformuje o lekach, wizytach, konieczności szczególnego dbania o siebie i własne zdrowie. Powie jakie są objawy premenopauzy oraz menopauzy, zaleci konkretne leki, które pomogą pacjentce przemóc ten stan. Przeprowadzi kobietę przez menopauzę i sprawi, że objawy będą znacznie lżejsze. Lekarz jest najlepszą pomocą dla pacjentki, dlatego żadna kobieta nie powinna unikać wizyt u ginekologa. Jest to więcej niż oczywiste.

Podsumowując, lekarz-ginekolog towarzyszy kobiecie od ok. 16 roku życia aż do późnej starości, dba o jej zdrowie intymne, przepisuje leki, stara się o to, aby kobieta przeszła dobrze ciążę i poznała rolę matki. Lekarz-ginekolog ma ogromne znaczenie dla każdej kobiety, bez tego specjalisty żadna kobieta nie będzie mogła czuć się spełniona i zadowolona z własnego życia intymnego. Najlepiej mieć tego samego ginekologa przez całe życie, jednak nie zawsze jest to możliwe. Ważny jest wybór lekarza ginekologa budzącego zaufanie i potrafiącego poradzić kobiecie w jej intymnych wątpliwościach, rozterkach i prowadzić ją przez różne etapy życia. Do lekarza-ginekologa można wybrać się prywatnie, płacąc za wizytę ok. 100 złotych lub nieodpłatnie, zapisując się na wizyty z pewnym wyprzedzeniem. Wybór lekarza należy zawsze do kobiety, jeśli dany ginekolog nie spełnia wymagań to trzeba go zmienić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *