Co słychać na siłowni

Uwaga na udar słoneczny

udar słoneczny

Udar słoneczny to nic innego jak po prostu przegrzanie organizmu. Najczęściej zdarza się to w wyniku nadmiernego wystawiania się na słonce, na promienie słoneczne. Udar słoneczny, czyli inaczej mówiąc udar cieplny to bardzo groźne dla ludzkiego zdrowia i życia zjawisko, na które należy zwrócić uwagę i którego należy unikać.

Objawy udaru słonecznego

W wyniku przegrzania organizmu następuje brak możliwości właściwego odprowadzenia ciepła z człowieka, następuje odwodnienie i przekrwienie mózgu oraz opon mózgowych. Osłabienie, niepokój, zaczerwienie twarzy, bóle i zawroty głowy, dreszcze, nudności, wymioty, zaburzenia widzenia, a nawet utrata przytomności to główne objawy związane z owym udarem słonecznym. Co należy robić jeśli zauważymy, że ktoś ma objawy udaru słonecznego? Jak najszybciej należy taką osobę przetransportować w jakieś zacienione miejsce, należy przykładać okłady z lodu, z zimnej wody, należy schładzać organizm, a jeśli temperatura spadnie poniżej określonego poziomu, zbliży się do pewnej normalności, to oczywiście bezwzględnie należy skontaktować się z lekarzem, który udzieli dalszej pomocy.

Groźny udar

Udar słoneczny jest tym zjawiskiem, które jest bardzo groźne i może spowodować nawet śmierć danej osoby, a zatem bezwzględnie nie może być on bagatelizowany. W tej sytuacji oczywiście w głównej mierze powinniśmy wskazać na to, aby zapobiegać temu zjawisku, aby nie wystawiać się zbyt długo na działanie promieni słonecznych, aby pić dużo płynów, aby wreszcie przewietrzać pomieszczenia, w których przebywamy, bo to nas może uchronić przed bardzo wieloma problemami.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *