Co słychać na siłowni

Czy pilates jest dla mężczyzn?

pilates

Pilates to słowo, które znane jest dzisiaj niemalże każdemu. Jest to forma ćwiczeń fizycznych, w których angażowane są wszystkie partie mięśniowe. Te małe i te wielkie. Ich zasadniczym celem początkowo była walka z krzywicą, ale dzisiaj można mówić o realizacji bardzo wielu różnych celów. Podstawą jest oczywiście znacznie szybszy powrót do zdrowia po kontuzji. Poza tym jednak można także mówić o uzyskaniu znacznie lepszego samopoczucia, o zrelaksowaniu się, o poprawie funkcjonowania kręgosłupa oraz innych partii mięśniowych.

Na zajęciach pilates mamy głównie do czynienia z obecnością kobiet. Słusznie? Nie. Jest pewien stereotyp, że są to ćwiczenia w stylu aerobiku, a więc przeznaczone dla kobiet. Udział mężczyzn w takich zajęciach to obciach? Tak naprawdę nie.

Dlaczego w zajęciach pilates powinni i mogą uczestniczyć pilates?

Organizowane są grupy zajęć pilates specjalnie dla mężczyzn. Ponadto na zajęciach tych możemy spotkać się zarówno z kobietami jak i z mężczyznami jednocześnie. W przewadze są te pierwsze, ale nie jest to żadną żelazną regułą. Powodów, dla których są to zajęcia jak najbardziej skierowane także dla mężczyzn jest wiele. Warto tu wskazać na:

–  są to ćwiczenia odciążające i wzmacniające mięśnie pleców

– są to ćwiczenia, dzięki którym można się zrelaksować psychicznie

– są to ćwiczenia, w których można z powodzeniem odtworzyć wszystkie pozycje z siłowni

Tak więc mamy do czynienia z wieloma powodami, dla których udział w zajęciach pilates jak najbardziej nie tylko mogą, ale powinni brać udział mężczyźni.

Pilates i siłownia

Co wspólnego ma ze sobą pilates oraz siłownia? Okazuje się, że bardzo wiele. Sprzęt, który jest wykorzystywany podczas zajęć pilates to między innymi reformery. Mowa jest o specjalistycznych łóżkach aluminiowych lub też drewnianych. Te łóżka pozwalają właśnie na wykonanie wszystkich znanych ćwiczeń z siłowni. Są one wyposażone w drążki, linki, a tym samym zapewniają prawidłowe wykonanie każdego z ćwiczeń. Poza tym wykorzystywane są również inne rodzaje sprzętu, aczkolwiek w odniesieniu do mężczyzn to łóżko ma bardzo duże znaczenie. Pilates to ćwiczenia, które dają bardzo wiele pozytywnego. Zaglądając na stronę http://pilatespolska.pl/ można zaczerpnąć większą ilość wiedzy na tenże temat, można się zainspirować i przekonać do tego, że pilates jest formą aktywności fizycznej przeznaczonej również dla mężczyzn. Każdy z nas potrzebuje wszak odpowiedniej aktywności, aby móc zadbać o siebie we właściwy sposób, aby zadbać o swoje zdrowie.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *