Co słychać na siłowni

Pilates, czyli niewymagające ćwiczenia

pilates

Aktywność fizyczna jest tym elementem, na który decyduje się bardzo wiele osób. Współcześnie możemy mówić o pewnej popularności aktywności fizycznej, o pewnej modzie. Jednakże aktywność fizyczna wiąże się z pewnym wysiłkiem. Nie każdemu oczywiście ów wysiłek pasuje. Ponadto nie każda aktywność jest przeznaczona dla każdego. Chociaż możliwości jest bardzo wiele, to jednak dzisiaj możemy mówić o dużej popularności pilates.

Przede wszystkim są to ćwiczenia, które są bardzo proste, bardzo łatwe. Tutaj nie ma potrzeby, aby posiadać jakiekolwiek umiejętności. Do wykonywania ćwiczeń pilates potrzeba jest przede wszystkim chęci. Pilates to jednakże nie są ćwiczenia, które można wykonywać w dowolny sposób. Bardzo ważna jest dokładność w każdym ćwiczeniu. Bez owej dokładności bardzo trudno będzie osiągnąć zakładany cel. Tych celów tymczasem może być bardzo wiele. Chociaż pilates to ćwiczenia przeznaczone prawie dla każdego, to jednak możemy wyróżnić pewne grupy osób, dla których owe ćwiczenia są przeznaczone w sposób szczególny.

Kto trenuje pilates?

Zajęcia pilates są skierowane do każdego, są to zajęcia uniwersalne, ale jednocześnie też można mówić o zajęciach skierowanych do konkretnych grup osób. W sposób szczególny są one przeznaczone dla:

– zawodowych sportowców

– osób o słabej kondycji fizycznej

– osób starszych

– osób z bardzo dużą nadwagą

– osób po przebytych kontuzjach

– kobiet w ciąży

Jak widać, rozpiętość przeznaczenia tych ćwiczeń jest bardzo duża. Pilates to ćwiczenia, które nie obciążają kręgosłupa, nie mamy w nich do czynienia z nadmiernymi obciążeniami jakichkolwiek grup mięśniowych. Dzięki temu można mówić tylko i wyłącznie o pozytywnych efektach działania.

Dodatkowe wspomaganie

Pilates to bardzo wiele korzyści. Można jednakże owe korzyści jeszcze bardziej zwiększyć. W jaki sposób? Tutaj należy wskazać na użycie urządzeń, którymi są reformery. Są to specjalistyczne platformy, specjalistyczne łóżka, dzięki którym praktycznie można wykonać każde ćwiczenie znane nam z siłowni. Jednocześnie też w porównaniu z siłownią nie mamy do czynienia z jakimkolwiek obciążeniem na stawy, z jakimkolwiek obciążeniem różnych partii mięśniowych. To wszystko powoduje, że pilates z użyciem reformerów stał się sposobem na zadbanie o siebie, o swoją kondycję fizyczną i psychiczną. Nie trzeba owych reformerów używać, ale na pewno pilates przy ich udziale jest skuteczniejszą metodą pozwalającą uzyskać wiele różnych celów treningowych, a możliwości jest wiele.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *