Co słychać na siłowni

Ćwiczenia z hula – hoop

hula hoop

Na pewno w twoim domu znajdziesz hula hoop. Może nawet nie jesteś świadoma, jakie cudowne masz urządzenie aby ćwiczyć i sprawić, by twoja sylwetka stała się po prostu piękna i smukła. Hula hoop to rozwiązanie nie tylko na doskonałą zabawę, ale również aby ćwiczyć i odnieść wymarzony sukces. Zabawa z hula hoop wymodeluje ciało, a także dostarczy Ci ogromnej ilości zabawy i uśmiechu na twarzy.

Kręcić kołem możesz zawsze

Kołem kręcić możesz niemal zawsze i w każdej sytuacji. Możesz ćwiczyć na świeżym powietrzu, ale i w domu. Kołem możesz kręcić na wszystkich niemal partiach ciała, dzięki czemu modelujesz każdy element figury. Dzięki hula hoop szybko się zmiejszy obwód talii, brzuch stanie się płaski a boczki znikną całkowicie.

Hula Hoop to urządzenie, które może być wykorzystywane zarówno do ćwiczeń, jak i do poprawy swego samopoczucia. To jednak nie jedyne zalety tego typu ćwiczeń, ponieważ hula hoop wzmacnia kręgosłup, modeluje pośladki, a także kształtuje prawidłową podstawę. Co więcej, jeśli przez godzinę ćwiczymy możemy spalić nawet  400 kalorii.

Odpowiednio dobrane koło

Zanim zaczniesz ćwiczyć musisz odpowiednio dobrać średnicę koła. Musi mieć ona tyle ile ma odległość podłogi do pasa. Warto zacząć od koła, które cechuje się szerszą obręczą, ponieważ łatwiej jest nim kręcić. Każdy może kręcić hula hoop, zarówno dziecko, jak i osoba dorosła. Ćwiczenia są nie tylko pożyteczne, ale również bardzo przyjemne.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *