Co słychać na siłowni

Jak adekwatnie wybrać buty do fitnessu?

buty do fitnessu

Oczywiście wybierając buty do fitnessu stawiamy na wygodne poruszanie się w nich, aby w czasie treningu nie były dla nas przeszkodą. Tym samym warto zastanowić się, jakie wybrać buty do fitnessu, aby w stu procentach spełniały nasze wymagania.

Lekkie i wygodne

Buty do fitnessu powinny być przede wszystkim lekkie i wygodne. Warto zaznaczyć, że powinny być także zrobione z oddychających materiałów. Ważne jest to aby obuwie dobrze amortyzowało stopę, a także stabilizowało jej podłoże w czasie ruchu. Trudno uprawiać fitness w trampkach, zaś zły dobór obuwia sprawia, że możemy narazić się na uraz kolana a w niektórych przypadkach nawet kręgosłupa. Odpowiednie buty zapewnią nam nie tylko wygodne ćwiczenia, ale również sprawią, że będziemy trenować bezpiecznie.

Jakie buty do fitnessu?

Najważniejszym elementem wyboru butów jest podeszwa. Jeśli wybierzemy buty z nową technologią z całą pewnością zapewnią nam zwiększony komfort treningu. Dzięki optymalnej podeszwie nawet przy trudnych ćwiczeniach, ból stóp nie będzie ci doskwierał. Pamiętajmy również, aby podeszwa była przyczepna do podłoża.

Aby ćwicząc zachować stabilność warto wybrać obuwie sznurowane. Dzięki temu nasza stopa będzie utrzymania z stałej pozycji, a tym samym zapobiegniemy kontuzjom kostki i kolan. Warto wybrać obuwie, które ma wbudowaną w podeszwę poduszkę powietrzną lub żelową. Amortyzuje ona wstrząsy i sprawia, że wygodniej jest ćwiczyć nawet na twardej podłodze.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *