Co słychać na siłowni

Zdrowie psychiczne

zdrowie psychiczne

Zwiększona ilość samobójstw, depresje, odosobnienie, wyobcowanie jednostki to elementy, z którymi w dobie współczesnej mamy coraz częściej do czynienia. Nie można tychże elementów bagatelizować, nie można nad nimi przechodzić do porządku dziennego, ale trzeba je zauważyć i podejmować pewne działania. Na pewno wizyta w gabinecie psychoterapeuty nie zaszkodzi, aczkolwiek u podstaw poprawy zdrowia psychicznego leży przede wszystkim relacja z najbliższymi. W tym względzie mamy do czynienia z pewnym kryzysem.

Dlaczego borykamy się z problemami psychicznymi?

Pogoń za pieniądzem, za tym, aby coraz więcej mieć, nadmierna ilość godzin spędzanych w pracy to początek naszych problemów. Mamy coraz więcej, ale jednocześnie chcemy jeszcze bardziej i tęsknimy za spokojem  w domu, tęsknimy za normalnymi relacjami w domu, z najbliższymi, za czasem, w którym będziemy mogli spokojnie porozmawiać. To głównie z tego powodu mamy do czynienia z problemami psychicznymi współczesnego człowieka. Jeśli relacje partnerskie, jeśli relacje rodzinne znajdowałaby się na odpowiednim, na dobrym poziomie, to tak naprawdę problemów psychicznych byłoby znacznie mniej i nie mówilibyśmy o tak dużej skali owego zjawiska, nie mówilibyśmy o tak dużej ilości samobójstw oraz prób samobójczych.

Tak jak już to powiedziano, wizyta w gabinecie psychoterapeuty nie jest niczym niewłaściwym, nie powinniśmy się jej obawiać, lecz jednocześnie też powinniśmy w głównej mierze szukać oparcia w naszej rodzinie, w naszych najbliższych, powinniśmy zadbać o szczęście naszej rodziny.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *