Co słychać na siłowni

Wpływ sportu na ludzki organizm

sport

Mówi się powszechnie, że sport to zdrowie i jak najbardziej jest to słuszne stwierdzenie. My jednakże będziemy chcieli wskazać na konkretne korzyści, na konkretne funkcje naszego organizmu, które ulegają poprawie dzięki regularnemu uprawianiu sportu. Na pewno będziemy wskazywać na pracę naszego serca, która jest lepsza, na pewno wskażemy na kondycję naszych mięśni oraz na kondycję naszych stawów.

Zalety uprawiania sportu

Uprawianie sportu ma bardzo duże znaczenie w kontekście redukcji poziomu stresu, wpływa na poprawę przemiany materii, pozwala pozbyć się kłopotów z zasypianiem, sprawia że znikają lub ulegają redukcji problemy skórne, ma wpływ na zmniejszenie wagi naszego ciała, zwiększa naszą odporność, jak również zmienia w sposób pozytywny skład naszej krwi powodując lepsze dotlenienie organizmu, powodując zwiększenie wydajności odżywiania komórek. Tym samym można mówić o lepszym zdrowiu, co przejawia się najbardziej w lepszym samopoczuciu, a tego aspektu nie możemy nie docenić. Oczywiście uprawianie sportu to także pewne zagrożenia, a zwłaszcza w sytuacji, gdy mamy do czynienia z pewnym schorzeniem.

Aktywność dostosowana do możliwości

Jednakże oczywiście zawsze można dostosować aktywność fizyczną do swoich własnych możliwości, do swoich własnych predyspozycji. Co więcej, sport powinien w tej czy też innej formie być obecny w naszej codzienności, nie powinniśmy tego aspekty zaniedbywać od lat najmłodszych nawet do późnej starości, o ile zdrowie nam na to pozwoli. Sport nie musi być związany z hektolitrami wylanego potu, ale chodzi po prostu o to, aby się poruszać.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *