Co słychać na siłowni

Bieganie na co dzień

bieganie

Bieganie to jeden z tych sportów, jeden z tych rodzajów aktywności fizycznej, która jest obecnie bardzo mocno popularna, która ma bardzo duże wzięcie. Biegamy, bo lubimy, bo chcemy zachować dobre zdrowie, chcemy się odchudzić, chcemy zachować dobrą kondycję. Powodów ku temu, aby rozpocząć bieganie na pewno możemy znaleźć bardzo wiele, aczkolwiek to na pewno trzeba powiedzieć to, że biegać trzeba po prostu lubić.

Korzyści z biegania

 Jakie konkretne korzyści możemy wynieść z owego biegania? Na pewno możemy w tym miejscu wskazać na to, że poprawiają się dzięki tej formie aktywności fizycznej różne parametry związane z naszym zdrowiem. Mowa jest o wydolności oddechowej, mowa jest o wytrzymałości, mowa jest o także o odporności na różnego rodzaju infekcje. Z drugiej strony będziemy mówili o pewnych zagrożeniach dla naszego zdrowia. Mowa jest chociażby o dosyć powszechnym zjawisku smogu. W dużych miastach, aczkolwiek nie tylko tam, jest to problem dosyć wysoki, dosyć trudny. Trudno jest go wyeliminować, a jeśli chodzi o bieganie w smogu, to nie będzie to dla nas korzystne. W takiej sytuacji warto jest zatem rozważyć rozpoczęcie biegania na bieżni, na siłowni czy też na bieżni zakupionej do swojego własnego domu.

To znacznie lepsze rozwiązanie i bardzo dobra alternatywa na bieganie zimą i uniknięcie szkodliwego zjawiska smogu. Mówiąc o bieganiu, będziemy chcieli wskazać również na taki aspekt, jakim jest ryzyko odniesienia kontuzji, które jest dosyć wysokie, toteż podczas biegania należy szczególnie uważać, aby nie doszło do jakiegoś przykrego dla nas zdarzenia.

Pływanie dla kręgosłupa.

By: Aneta R.

4 komentarze

  1. Kasia pisze:

    Ciekawą alternatywną dla zwykłego biegania jest cieszące się coraz większa popularności bieganie naturalne, które również przynosi niewymierne korzyści 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *