Co słychać na siłowni

Czy warto sięgnąć po batony proteinowe?

batony proteinowe

Obecnie batony proteinowe cieszą się na rynku, zwłaszcza wśród sportowców ogromnym zainteresowaniem. Batony to nie tylko forma przekąski, ale także składniki, które pomagają nam cieszyć się większą aktywnością. Czy warto je jeść?

Nieco o batonach proteinowych

Jeśli uprawiasz sporty siłowe, czy też wytrzymałościowe zadaniem batonów proteinowych jest przyjść Ci z pomocą. W chwili kiedy nie masz czasu przyrządzać wysokiej jakości posiłków, lecz chcesz uzyskać większą ilość energii, baton proteinowy świetnie sprawdzi się w tej sytuacji. Batony tego typu zawierają wysokiej jakości białka, cukry proste oraz tłuszcze nasycone. Bez wątpienie batony są wygodną formą do spożycia, ponieważ możemy je zabrać wszędzie gdzie tylko mamy na to ochotę, a tym samym często ratują nam życie kiedy w codziennym zgiełku, kiedy czujemy się po prostu zmęczeni. Wiele batonów zawiera w swoim składzie suplement BCAA który dodatkowo cechuje się właściwościami regeneracyjnymi.

Co zyskasz jedząc batony?

Batony proteinowe cechują się znaczną ilością pozytywnych zalet i walorów. Przede wszystkim są bardzo pomocne zarówno w poprawie masy mięśniowej jak też podczas odchudzania. W składzie batonów znajduje się około 35 % białka, które to ma różne pochodzenie. Tym samym mogą to być izolaty, serwatka, białko sojowe, oraz białka jaj. Kupując batony musimy zapoznać się z ich składem. Najlepiej wybrać te produkty, które mają największą ilość białka i najmniej substancji słodzących, czy też barwników. Na zakupie batonu nie powinniśmy oszczędzać, lecz kierować się jego jakością.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *