Co słychać na siłowni

Czy warto kupić poduszkę ortopedyczną?

Czy warto kupić poduszkę ortopedyczną?

Siedzący tryb życia to styl, który aktualnie wiedzie większość z nas. Niestety jego bolesne skutki zaczynamy odczuwać już po krótkim czasie. Cierpi na nim przede wszystkim nasz kręgosłup. Najważniejsze jednak, by początkowe bóle nie przerodziły się w poważniejsze dolegliwości. W odpowiedzi na ten problem więc na rynku pojawiły się poduszki ortopedyczne do siedzenia.

Dla kogo?

Dla osób których praca wiąże się z pozycją siedzącą. Zatem na tego typu poduszkach skorzystają pracownicy biurowi, których praca polega na siedzeniu przed komputerem. Poduszki ortopedyczne do siedzenia skierowane też dla zawodowych kierowców. Jak wiadomo ich praca polega na ciągłej koncentracji. Niestety często jej skutkiem są bóle mięśni kręgosłupa.

Jak działają poduszki ortopedyczne do siedzenia?

Odciążają nasze plecy. Pomimo siedzącej pozycji dzięki tego typu poduszkom nasze mięśnie pozostają w ciągłym ruchu. W przypadku tego typu poduszek często można spotkać się z określeniem „dynamiczne siedzenie”. W pewnym sensie można powiedzieć, że nasze ciało balansuje, w związku z tym mięśnie nie ulegają zastygnięciu. Poduszki ortopedyczne do siedzenia pozwalają zachować prawidłową sylwetkę w czasie siedzenia. Unikamy tym samym wad postawy. Tego typu poduszki umożliwiają również kontrolę ciężaru ciała przy zmianie pozycji. Poprawiają również stabilizacje i koordynacje ruchową.

Z poduszek ortopedycznych do siedzenia chętnie korzystają również sportowcy, gdzie zmniejszają ryzyko urazów. Zalecane są również osobom starszym u których zmniejsza się ryzyko upadków.

Tego typu poduszki mogą służyć również jako dodatkowy element rehabilitacji w przypadku takich schorzeń jak: rwa kulszowa, dyskopatia, lordoza, czy zwyrodnienia kręgosłupa.

Istotne jest również to, że tego typu poduszki są bardzo wygodne. Dzięki swoim właściwościom poprawia się ukrwienie m.in. stóp. A wszystko to dzięki charakterystycznym wypustkom dzięki którym drażnione są receptory czuciowe.

https://www.sissel.com.pl/webpage/czy-warto-kupic-poduszke-ortopedyczna.html

1 Comment

  1. Marcin pisze:

    Witam. Jaka poduszke ortopedyczna poleci Pan dla osoby bedacej po operacji usuniecia czterech dyskow szyjnych czego nastepstwem jest usztywniony blachami kregoslup i niemoznosc ruszania glowa gora dol? Wzrost okolo 187 cm waga 104 kg. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *